Gostje so povedli v 41. minuti, Alen Kranjc je udaril z razdalje, Kenan Pirić je žogo odbil, a le do Luke Štora, ki je prehitel Aleksandra Rajčevića in žogo poslal pod prečko. Predtem je najlepšo priložnost za Maribor zapravil Luka Zahović, čigar poskus je v 30. minuti za las zletel mimo leve vratnice Luke Janžekoviča.

Aluminij se veseli vodstva v Ljudskem vrtu. Gostje so zasluženo osvojili točko. Foto: www.alesfevzer.com

Dervišević podal, Mešanović zadel z glavo
Maribor je v drugem polčasu napadal za izenačenje, a se je Aluminij brez težav branil. Tako je bilo vse do 80. minute, ko je Amir Dervišević s prostega strela z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Jasmin Mešanović z glavo le matiral Janžekoviča.

Kontek imel na nogi zmago Aluminija
Do konca je bil Aluminij bliže zmagi. V 87. minuti je Pirić ubranil poskus strela Jureta Matjašiča z desne strani, malo pozneje pa je imel po podaji Matjašiča še lepšo priložnost Ivan Kontek, ki se je sam znašel pred Pirićem, a je s kakšnih osmih metrov meril mimo vrat. S tribun Ljudskega vrta so se zaslišali žvižgi. Že v sodnikovem dodatku je lepo priložnost za Maribor zapravil Felipe Santos, ko je po predložku z glavo slabo zadel žogo. Končna statistika: posest žoge 62:38, streli 12:9, v okvir vrat 4:3 – vse za Mariborčane.

Maribor izvlekel točko proti Aluminiju

Evrogol Mujana za vodstvo Domžal
Na prvi tekmi dneva so Domžalčani remizirali z Muro (1:1). Tonči Mujan je Domžale povedel v vodstvo v 11. minuti, ko je s kakšnih 20 metrov izbito žogo poslal pod prečko nemočnega Matka Obradovića.

Mojstrovina Nika Lorbka
Mura je na podoben način odgovorila v 37. minuti. Nik Lorbek se je odločil za strel z desne strani prav tako s kakšnih 20 metrov in žogo diagonalno poslal v desni zgornji kot Krševana Santinija.

V drugem polčasu je v 52. minuti prvi nevarneje zagrozil Lorbek, ki je streljal s podobnega položaja kot pri zadetku, a tokrat je Santini žogo odbil čez gol. Sledilo je novo obdobje brez posebnega razburjenja in priložnosti. Oboji so sicer znali priti v kazenski prostor ali njegovo bližino, toda pravega, nevarnega strela niso zmogli. Še končna statistika: posest žoge 53:47 za Domžale, streli v okvir pa 4:3 za Muro.

Dva lepa gola za delitev točk v Domžalah

Glasujte za najboljše nogometaše sezone!

Letos bomo priča že 25. izboru najboljših nogometašev sezone in 3. izboru najboljših nogometašic sezone. Vabljeni h glasovanju za najboljše nogometaše sezone. Več o izboru lahko preberete tukaj, za oddajo glasu kliknite tukaj.

V četrtek prenos tekme med Celjem in Olimpijo na TV Slovenija 2
V četrtek bodo še preostale tekme 3. kroga. Celjani bodo v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju od 16.45 naprej gostili drugouvrščeno Olimpijo, ki bi z zmago zaostanek za Mariborom znižala na osem točk.