Luka Zahović je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa zapravil enajstmetrovko, nato pa se v 62. minuti z golom odkupil za napako. Maribor se je z zmago Olimpiji približal na točko zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com
Lovro Bizjak je bil eden od treh strelcev za Domžale. S 3:0 so na domači zelenici ugnali Gorico. Foto: BoBo
Gladki zmagi Maribora in Domžal
Velenjčani blestijo v spomladanskem delu
Domžalčani gladko odpravili Gorico
Vijoličasti v drugem polčasu strli Ankaran

Državni prvaki so pomlad začeli z dvema remijema, tudi tokrat pa so se v Dravogradu ves prvi polčas mučili.

Bužan ubranil enajstmetrovko Zahoviću
V sodnikovem podaljšku so vendarle prišli do enajstmetrovke, potem ko je Erik Gliha v kazenskem prostoru z roko ustavil predložek Martina Milca. K žogi je pristopil Luka Zahović, a ga je vratar Primož Bužan "prebral" in ubranil njegov poskus, ki je letel v spodnji desni kot. Statistika prvega polčasa: posest žoge 59:41, streli v okvir vrat 4:0 – vse za Maribor.

Vršič našel luknjo v obrambi Ankarana
Bužan se je izkazal tudi v 50. minuti, ko je čez prečko odbil močen strel Milca. V nadaljevanju je Maribor le kronal premoč. V 58. minuti je do strela z roba kazenskega prostora prišel Dare Vršič in za levo vratnico matiral Bužana, ki je bil tudi nekoliko pokrit. Malo pozneje bi po napaki gostujoče obrambe Silva Santos lahko izenačil, vendar je njegov strel iz neposredne bližine Jasmin Handanović ubranil.

Zahović se je odkupil za napako, Mešanović potrdil zmago
Maribor je tekmo odločil v 62. minuti. Po podaji iz kota in "biljardu" v kazenskem prostoru je žoga prišla do Zahovića, ki jo je z diagonalnim strelom po tleh poslal za hrbet Bužana. Piko na i prvi spomladanski zmagi Maribora je v 74. minuti postavil Jasmin Mešanović, potem ko je po podaji Damjana Boharja s kakšnih 20 metrov zadel levi zgornji kot nemočnega Bužana. Varovanci Darka Milaniča so nato srečanje rutinirano pripeljali do konca. Končna statistika: posest žoge 58:42, streli 23:7, streli v okvir vrat 11:2.

Rudar odpor Krškega strl v drugem polčasu
Na prvi tekmi dneva je Rudar s 3:0 ugnal Krško. Velenjčani so odpor gostov strli v drugem polčasu, čeprav so imeli že v prvem občutno terensko premoč. "Knapi" so povedli v 47. minuti, ko je po podaji Roberta Pušaverja z glavo zadel Damjan Trifković. Vodstvo domačih je v 78. minuti povišal Josip Tomašević, ki je iz neposredne bližine žogo spravil v mrežo, končni izid pa je v 93. minuti postavil Leon Črnčič. Črnčič je z roba kazenskega prostora zatresel prazna vrata.

Trije goli tudi v Domžalah
Tudi na zadnji sobotni tekmi so padli trije goli. Domžale so s 3:0 ugnale Gorico, njihov odpor pa so Celjani strli šele v drugem polčasu, ko so dosegli vse tri zadetke. Prvega je v 54. minuti dosegel Amadej Vetrih. Akcijo je začel Matija Širok, ko je podal v kazenski prostor z desne strani, pred vrati pa je bil Vetrih in z natančnim strelom z glavo je poskrbel za vodstvo svoje ekipe. Lovro Bizjak je v 72. minuti kaznoval slabo posredovanje branilca Gorice Tineta Kavčiča, ki je žogo odbil prav do Bizjaka, ta pa je iz neposredne bližine zatresel mrežo. Domžale so v 86. minuti le še potrdile premoč s tretjim zadetkom. Zeni Husmani je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je zadela branilca gostov in presenetila vratarja ter pod prečko končala v mreži.

Vodilna Olimpija bo v nedeljo igrala s Triglavom.