Domžale so letos dobile obe prejšnji medsebojni srečanji z Olimpijo: v 8. krogu je bilo v Stožicah 1:0, v 17. krogu ob Kamniški Bistrici pa 2:1. Obakrat je odločilni gol zabil Marko Drevenšek. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dejan Mezga
Dejan Mezga je dvakrat zadel v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Lendava
Rudar je v Lendavi nadaljeval serijo uspehov in zmagal še četrtič zapored. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
S Stožic zadovoljnejši gostje
Prvi premagal zadnjega
Zmagovita serija Rudarja se nadaljuje
V Novi Gorici odločil Galešić

Na preostalih dveh torkovih tekmah je Rudar z 2:1 slavil v Lendavi, Hit Gorica pa je doma z 1:0 ugnala Triglav. V sredo bo še srečanje CM Celje - Luka Koper.
Dva zadetka Mezge
Maribor je pričakovano opravil s Primorjem, vendar je moral na zadetek počakati do drugega polčasa. V prvem so bili njegovi napadalci neučinkoviti, dobro je branil tudi Domen Božjak.

V 46. minuti ga je vendarle premagal Dejan Mezga, ki je na desni strani preigral domačo obrambo, stekel v kazenski prostor in s 14 metrov zadel desni spodnji kot. Sedem minut pozneje je po napaki mariborske obrambe Saši Aleksandru Živcu izenačenje preprečil Matej Radan. Po uri igre je končni izid postavil Mezga s strelom pod prečko, nato pa se je igra umirila.
Domžale kljub igralcu manj do remija
Olimpija je po sobotnem remiju v Ajdovščini znova osvojila "le" točko, čeprav so Domžalčani nastopili precej oslabljeni (manjkalo je deset poškodovanih in kaznovanih nogometašev), od 44. minute pa so igrali z igralcem manj, potem ko je drugi rumeni karton prejel debitant v prvi ligi 18-letni Gaber Dobrovoljc.

Olimpija je bila najbližje zadetku v 14. minuti, ko je Davor Škerjanc zadel vratnico. V prvem polčasu sta imela priložnosti še Dare Vršič in Erik Salkić. Na začetku drugega dela je po naletu Sretena Sretenovića zaradi poškodbe z igrišča moral še en Domžalčan Damir Pekič, kljub temu pa so gostje do konca ubranili vse nalete gostiteljev in prišli do dragocenega remija.
Četrta zaporedna zmaga Rudarja
Velenjčani so zmagali še četrtič zapored. Lendavčani so tekmo sicer obetavno začeli, saj je silovit strel Arpada Vaša z 22 metrov v 2. minuti za las zgrešil cilj. V 13. minuti so povedli gostje, Dragan Čadikovski je z volejem s 14 metrov žogo poslal v levi spodnji kot domačih vrat.

Po zapravljeni priložnosti Luke Prašnikarja je Nafta izenačila v 34. minuti, ko je bil po podaji Bojana Matjašeca z leve strani Vedran Vinko hitrejši od vratarja in zadel iz neposredne bližine. Veselje gostiteljev je trajalo le tri minute, saj je Elvis Bratanović iz podobnega položaja popeljal Rudar v novo vodstvo.

Do konca prvega polčasa je Prašnikar zapravil še dve lepi priložnosti, tudi v drugem delu pa igralci obeh ekip niso več našli poti do mreže, čeprav je bilo nekaj priložnosti na obeh straneh.
Triglav se je prebudil v drugem polčasu
Novogoričani so edini gol proti Kranjčanom dosegli iz prve prave priložnosti. V 16. minuti je Goran Galešić na desni strani preigral kar nekaj gostujočih igralcev in iz neposredne bližine žogo spravil prek črte. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so bili modro-beli veliko nevarnejši.
Po odmoru so pogumneje zaigrali tudi Gorenjci. V 75. minuti je rezervist Damir Marijan sprožil dober strel z roba kazenskega prostora, a se je Vasja Simčič izkazal z lepo obrambo. Le dve minuti pozneje je iz ugodnega položaja iz bližine z leve strani z glavo mimo bližnje vratnice meril Rok Dolžan. V končnici tekme je tik pred golovo črto zadetek z glavo preprečil Nemanja Vidić.