Nogometaši Olimpije so bili po neodločenem izidu bolj zadovoljni. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Viole
Tudi tokrat je bil navijaški dvoboj na tribunah poln strasti, a je minil brez večjih izgredov. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Green Dragons
Na severni tribuni se je zbralo tudi lepo število ljubljanskih navijačev Green Dragonsov. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Prvaki z 2:1 ugnali Rudar
Benko že pri 11. golu sezone
Na derbiju brez zadetkov

Največji slovenski derbi je v štajerski prestolnici pred 8.000 gledalci ponudil nekoliko bolj atraktivno predstavo kot v Ljubljani (0:1) pred dobrimi 14 dnevi, manjkali so le zadetki. Priložnosti pač ne. Vijoličasti so sicer unovčili vlogo favorita in prevladovali na terenu, vendar so bili Ljubljančani bližje zmagi. Na koncu se morajo zadovoljiti z drugim remijem proti Mariboru po vrnitvi med elito slovenskega nogometa.

Da Silva preveč okleval s petih metrov
V prvem polčasu so bili gostitelji več pri žogi, prva priložnost je pripadla Ljubljančanom. V 17. minuti je Adnan Bešić prodrl po desni strani, vendar je Matej Radan, ki je menjal poškodovanega prvega vratarja Marka Pridigarja, žogo odbil. Zeleno-beli, bolje rečeno Gabriel Da Silva, so imeli v 35. minuti "na nogi" 0:1, vendar je brazilski vezist zgrešil nemogoče. Davor Škerjanc je pobegnil domači obrambi in streljal, Radan je žogo ubranil, Da Silva pa je s petih metrov predolgo okleval. Vijoličasti so zapretili prek Vita Pluta v 24. minuti, ko je močan strel s 30 metrov Damir Botonjič uspel odbiti.

Škerjanc najbližje golu v drugem delu
V drugem polčasu je domači strateg Darko Milanič takoj osvežil moštvo z Elvedinom Džiničem. Mariborčani so stisnili nasprotnika, vendar Marcos Tavares in Džinič z glavo nista premagala Botonjiča. Na nasprotni strani se je hitri Škerjanc znova znašel sam pred Radanom, a spet izgubil dvoboj "na štiri oči".

V Domžalah goli padali le po kotih
Nafta po bojkotu treninga sredi tedna zaradi neizplačanih obveznosti iz Domžal odhaja s točko (1:1). Po 40 minutah je kazalo še bolje, saj je Lendavčane v vodstvo popeljal Jože Benko po podaji iz kota in zmedi v domačem kazenskem prostoru. Izvajal ga je Konstantin Vassiljev, Slaviša Dvorančič, ki je kot priigral, je streljal z glavo, žoga je zadela domačega igralca Marka Drevenška, njegov soigralec Tadej Apatič pa jo je odbil z golove črte, vendar na Benkovo glavo. Medvedjo uslugo je soigralcem v 70. minuti z drugim rumenim kartonom naredil Bojan Matjašec, kazen je sledila le sedem minut kasneje. Prav tako po podaji iz kota je lepo zadel Lucas Horvat.

Pekič in Benko zapravila imenitni priložnosti
Damir Pekič se je v 60. minuti v kazenskem prostoru znašel sam pred čuvajem mreže tekmecev, vendar je žogi pot v mrežo preprečil vratar Tomaž Murko. Benko bi lahko svoj drugi gol zadel tri minute pozneje, ko je bil po lepi podaji Vassiljeva v podobnem položaju kot Pekić, le nekoliko bolj levo, vendar je zadel v noge vratarja Darka Brljaka.

Marčeta zadel še za zadnjo "domačo" zmago v Novi Gorici
Aktualni prvaki iz Kopra so še zadnjič "domačo" tekmo igrali v Novi Gorici in Rudarja premagali z 2:1. Koprčane je v vodstvo popeljal Milan Osterc z rutinskim strelom po neuspešnem izbijanju žoge Velenjčanov, za zmago je po podaji Amerja Jukana z dobro odmerjenim strelom poskrbel Danijel Marčeta. Gostje so izenačili po prvi nevarni akciji na tekmi, ko je sicer ne najboljšo podajo Dejana Djermanoviča z desne z glavo v gol spremenil Uroš Korun.

Čadikovski prinesel zlata vredne tri točke
Celjani bodo po torkovem prihodu novega trenerja Staneta Bevca morda le začeli plezati z dna lestvice. Tretjo zmago sezone, prvo po štirih tekmah, so pred svojimi gledalci dosegli proti Hit-u Gorici (1:0). Odločilen zadetek je v 61. minuti po podaji Dominika Beršnjaka dosegel Dragan Čadikovski s strelom v levi spodnji kot. Goričani še četrtič zapored niso zatresli nasprotnikove mreže.