Mitja Lotrič je s projektilom s prostega strela v 11. minuti dosegel svoj 15. zadetek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so s tremi točkami zadržali korak z vodilnima Olimpijo in Mariborom. Zeleno-beli in vijoličasti se bodo v nedeljo ob 20.45 pomerili na derbiju v Stožicah.

V Kidričevem so oba zadetka dosegli že v uvodnih 20 minutah in prekinili niz dveh tekem brez zmage, ko so izgubili v Murski Soboti in doma remizirali s Taborom. Igrali so sicer precej oslabljeni – brez Ivana Božića, Žana Benedičiča, Metoda Jurharja, Žana Flisa in Dušana Stojinovića.

Zadetka s tekme Aluminij - Celje

V 11. minuti je prvi zadetek z izjemnim prostim strelom z več kot 30 metrov dosegel Mitja Lotrič. Žogo je v mrežo poslal ob levi vratnici. Šest minut pozneje se je med strelce prvič po 8. marcu vpisal tudi Dario Vizinger, ki je z glavo unovčil podajo Lana Štravsa s prostega strela z desne strani. To je bil njegov 19. gol v sezoni, s čimer je znova sam na vrhu lestvice strelcev.

Sredi drugega polčasa so imeli domačini nekaj polpriložnosti, na drugi strani pa je Vizinger v 63. minuti zapravil priložnost za 3:0, ko je bil sam pred Luko Janžekovičem, a je žogo poslal točno vanj.

Bongongui se seli v izraelsko prvo ligo
Na stadionu Rajka Štolfe v Sežani se tekma še dobro ni začela, ko je moral trener gostiteljev Mauro Camoranesi poseči po prvi menjavi zaradi poškodbe Dina Stančiča. Kljub temu so bili Sežanci tisti, ki so bili dobršen del prvega polčasa boljši tekmec in imeli tudi nekaj priložnosti.

Igor Vekić v Bravovih vratih se je moral izkazati predvsem v 19. minuti, ko je z 18 metrov malce z leve strani sprožil Rodrigue Bongongui. Ta je za Tabor odigral zadnjo tekmo, saj se seli v Izrael k prvoligašu Hapoelu Haderi.

Zadetek Nukića razveljavljen
Gostje so med drugim pogrešali kaznovanega Martina Kramariča ter Almina Kurtovića in Matevža Matka, že v prvem polčasu pa sta zaradi poškodb iz igre morala Andraž Kirm in Marko Klemenčič, v drugem pa še Žan Trontelj. V 28. minuti so v eni izmed svojih redkih nevarnejših akcij prek Mustafe Nukića celo zadeli, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Prečka Matka, vratnica Kouaa
V 47. minuti je novo lepo priložnost za domače zapravil Stefan Stevanović, ki je žogo iz bližine poslal čez gol. Dve minuti pozneje so Kraševci ostali le z deseterico, saj si je drugi rumeni karton prislužil Mario Zebić.

V 61. minuti je Bravo zapravil svojo prvo pravo priložnost, ko je Aljoša Matko poskusil z glavo, vratar David Šugić pa je toliko spremenil smer žogi, da je ta zadela prečko.

V 80. minuti so bili znova nevarni tudi številčno oslabljeni Sežančani, s približno 20 metrov je Denis Kouao streljal v vratnico.