Ekipa iz Murske Sobote se je z zmago nad Olimpijo na prvenstveni lestvici točkovno izenačila z Mariborom, oba kluba imata po 31 točk, vijoličasti so zaradi boljše razlike v prejetih in danih golih na drugem mestu. Še vedno vodi Olimpija, pred najbližjima zasledovalcema ima dve točki naskoka.

Amadej Maroša s krasnim strelom z glavo povedel Muro v vodstvo proti Olimpiji.

Vukušić zadel vratnico ...
Uvodne minute derbija v Fazaneriji so pripadle nogometašem Olimpije, ki so hitro pritisnili na domačo obrambo. Zelo blizu zadetka je bil najboljši strelec zeleno-belih Ante Vukušić, ki je po nekoliko slabšem posredovanju vratarja Matka Obradovića in povratni podaji Mackyja Bagnacka z dobrih desetih metrov zadel levo vratarjevo vratnico. V 14. minuti se je Ljubljančanom ponudila nova lepa priložnost, ko je iz neposredne bližine z glavo sprožil Luka Menalo, a žogo poslal čez prečko. Dve minuti pozneje je zadišalo po najstrožji kazni za goste, potem ko je pod pritiskom Matica Maruška v kazenskem prostoru Mure padel Stefan Savić, vendar je glavni sodnik Damir Skomina le zamahnil z roko.

Vratar Nejc Vidmar je slabo ocenil let žoge, ki se je od Mirala Samardžića odbila v gol za 2:0. Samardžić je prvi igralec Olimpije, ki je zadel avtogol na tekmah proti Muri (vir: Opta_Zabar).

... okvir gola stresel tudi Kouter
Koprski delivec pravice je bil v središču pozornosti tudi v 23. minuti, ko je Eric Boakye kot zadnji igralec zeleno-bele obrambe na sredini igrišča podrl Klemena Pucka in tako prekinil nevaren protinapad. Fazanerija je zahtevala izključitev ljubljanskega branilca in bila ogorčena, ko se je Skomina odločil le za rumeni karton. Derbi se je nato nekoliko umiril, za enega izmed vrhuncev je po dobre pol ure igre poskrbel Nino Kouter, ki je z močnim strelom z razdalje že premagal vratarja Nejca Vidmarja, a mu je veselje preprečil okvir gola.

Maruško je zabil zadnji žebelj v Olimpijino krsto.

Po ognjemetu vodstvo Mure
Če je bila Mura večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, je v nadaljevanju zaigrala precej bolje. Tudi na krilih glasne podpore s tribun - po slabi uri igre so Black Gringosi med drugim za svojo tribuno poskrbeli za večminutni ognjemet - so si priigrali nekaj polpriložnosti, povedli pa v 65. minuti, ko je s fantastičnim strelom z glavo žogo v malo mrežico po predložku Luke Šušnjare poslal Amadej Maroša. Na 25-letnega napadalca Mure je popolnoma 'pozabil' Boakye, tudi sicer je bila obramba Olimpije v drugem polčasu precej razglašena.

Vukušić z bele točke ublažil poraz Olimpije

Avtogol Samardžića
Vzdušje se še ni povsem umirilo, ko so črno-beli vodstvo podvojili. Po dolgem predložku iz sredine v kazenski prostor je Vidmar slabo ocenil let žoge, ki jo je želel izbiti. Okroglo usnje je zgrešil, to pa je zadelo branilca Mirala Samardžića in se odbilo v mrežo. 2:0. Kmalu zatem je imel Maroša 'na nogi' žogo za 3:0, a je tokrat Vidmar žogo odbil.

Maruško zapečatil usodo Olimpije
Vseeno mu mreže ni uspelo dolgo ohraniti prazne, v 79. minuti je znova završalo na tribunah Fazanerije, za veliko veselje pa je poskrbel Maruško. Ta je povsem neovirano po predložku z desne strani zadel za 3:0, Vidmar je lahko let žoge v gol pospremil le s pogledom. V zaključku tekme je z bele točke zmajem poraz malce ublažil Vukušić.

Remi v Sežani
V Sežani so se nogometaši Tabora in velenjskega Rudarja razšli brez zmagovalca. Velenjčani so povedli v 65. minuti, ko je Ivor Horvat izbil žogo, a le do Dominika Radića, ki je s približno 13 metrov zatresel mrežo. Gostje so si nato le nekaj trenutkov pozneje otežili življenje, ko si je rdeči karton zaradi grobega prekrška nad Bongonguijem prislužil Marko Čosić. Gostitelji so napadali, izenačili pa v sodnikovem dodatku, ko je za najstrožjo kazen z igranjem z roko poskrbel David Hrubik, z bele točke pa je bil natančen Predrag Sikimić.

V Kidričevem prvi polčas 1:1
V Kidričevem je Aluminij s 4:2 ugnal Domžale. Prvi polčas se je končal s po enim zadetkom v vsaki mreži. Povedli so gostitelji v 20. minuti, ko je Matic Vrbanec žogo oddal naprej na desno stran do Mihaela Klepača, ta pa je nato prišel v kazenski prostor in matiral Ajdina Mulalića. Gosti so izenačili v 43. minuti, ko je glavni sodnik dosodil prekršek Alena Ploja nad Matejem Podlogarjem v kazenskem prostoru domačih, z bele pike pa je bil nato zanesljiv Arnel Jakupović. Sicer pa je pri gostih dvakrat poskusil tudi Slobodan Vuk, nevarnejši je bil v 11. minuti, ko je bil tako kot v 27. minuti na mestu Luka Janžekovič. Domači pa so izpeljali še eno nevarno akcijo v 34. minuti, ko je v zadnjem trenutku nevarno podajo pred gol prestregel Tilen Klemenčič.

V nadaljevanju Domžale popustile
V drugem polčasu so v 60. minuti Kidričani znova povedli. Klepač je odvzel žogo nepazljivemu Nikoli Vujadinoviću, sam prišel pred Mulalića, a ob vratarjevem posredovanju zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo nato pospravil Ante Živković. Toda vsega dve minuti pozneje so Domžalčani spet izenačili, po podaji z leve strani Tončija Mujana je iz bližine zadel Vuk. Isti igralec je imel lepo priložnost tudi v 67. minuti, takrat pa se je izkazal Aluminijev vratar, tako kot po poskusu Jakupovića v močnem dežju malce pozneje. V 71. minuti pa novo vodstvo gostiteljev, Dejan Petrovič je podal v globino do samega Klepača, ki je preigral še vratarja in zadel za 3:2. V 89. minuti je zmago domačih potrdil Vrbanec, ki je zadel iz bližine po Klepačevi podaji z desne strani.