Mariborčani garali za zmago nad Bravom

Kronaveter zaključil protinapad za 1:0
Maribor je povedel v 24. minuti, ko je protinapad štiri na dva po povratni podaji z Dinom Hotićem uspešno zaključil Rok Kronaveter, kar je bil njegov sedmi gol sezone. Ob nekaj polpriložnostih na obeh straneh velja omeniti še poskus Luke Zahovića z roba kazenskega prostora v 27. minuti, ko je moral posredovati vratar Brava Domen Gril. Polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom gostov.

Handanović ustavil poskus Trontlja, Milec blokiral Nukića
Domači so zapretili že v prvem napadu drugega polčasa. Mustafa Nukić je v kazenskem prostoru lepo prišel do strela, žogo pa je nato blokiral Martin Milec in verjetno preprečil izenačenje. V 78. minuti je Žan Trontelj streljal s prostega strela z 20 metrov, z lepo parado pa se je izkazal Jasmin Handanović, ki je spet začel namesto Kenana Pirića. Tri minute pozneje je Nukić udaril z 18 metrov in le za malo zgrešil cilj.

Posest žoge 53:47 za Bravo, streli v okvir vrat 5:3 za Maribor
V 86. minuti je na drugi strani iz bližine z leve strani sprožil Jasmin Mešanović, Gril pa je bil dobro postavljen. Že v sodniškem dodatku je Nukić znova ogrozil Handanovića, ta pa se je spet izkazal. Še končna statistika: posest žoge 53:47 in skupaj streli 11:10 za domače, medtem streli v okvir vrat 5:3 za goste.

Pred nedeljskim derbijem med Muro in Olimpijo

Hadžić napoveduje dvoboj z veliko zadetki
Mariborčani so se z deveto zmago vodilni Olimpiji približali na dve točki zaostanka. Varovance Safeta Hadžića v nedeljo čaka zahtevno gostovanje pri Muri, ki je v letošnji sezoni na 15 tekmah državnega prvenstva le enkrat izgubila, v pokalnem tekmovanju pa se je sredi tedna prebila v polfinale, pri čemer je v dvoboju z Domžalami porabila veliko moči.

"Verjamem, da smo fizično dovolj dobro pripravljeni, da bomo lahko odigrali odlično tekmo. Nasproti nam bo stal izredno kakovosten nasprotnik, ki igra napadalno in zelo agresivno. Smo pa mi domačini, verjamem, da bo stadion poln in da bomo igrali na krilih navijačev, ki bodo nedvomno naš 12. igralec," se polnih tribun Fazanerije (5.000 gledalcev) veseli trener Mure Ante Šimundža.

Mura Olimpije od vrnitve v elitno prvoligaško druščino še ni premagala. Na petih tekmah je trikrat zmagala Olimpija, dvakrat je bilo neodločeno.

Olimpijin strateg Safet Hadžić pričakuje privlačno tekmo: "Smo v vzponu in željni, da jesenski del prvenstva končamo na prvem mestu. Igralci bodo maksimalno pripravljeni. Pričakujem zanimivo in gledljivo tekmo z veliko goli." Hadžić jutri še ne bo smel voditi svoje ekipe, potem ko je pred enim mesecem dobil kazen treh tekem zaradi besednega napada na sodnika. Prenos tekme med Muro in Olimpijo v nedeljo ob 16.45 na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Celjani s 4:0 porazili Triglav
Na drugi sobotni tekmi je Celje s 4:0 nadigralo Triglav. Zadeli so dvakrat Tadej Vidmajer, Ivan Božič in Dario Vizinger. Celjani so tako na najboljši mogoč način preboleli nepričakovan izpad v pokalu. Varovanci Dušana Kosiča so povedli v 17. minuti, ko je Ivan Božič zadel iz osrčja kazenskega prostora po podaji Jakoba Novaka z desne strani. V 39. minuti je na 2:0 s kolenom iz bližine povišal Vidmajer po Božićevi podaji z desne strani.

Celjani Kranjčanom zabili štiri gole

Dva gola Vidmajerja
Celjani so svojo prednost še povečali v 64. minuti, spet je bil strelec Vidmajer, ki je unovčil novo podajo z desne strani, takrat Vizingerjevo. Piko na i domači zmagi pa je v 89. minuti postavil prav Vizinger, ki je zadel po podaji Božiča. Poleg štirih golov je Celje še dvakrat streslo okvir gostujočih vrat.