Prelomni trenutek tekme, ko je napadalec Kai Cipot ob prostem udarcu gostov v lastnem 16-m prostoru povlekel branilca Davida Brekala. Sledila je uspešna 11-m Brava, v zaključku pa je ravno Brekalo še zadel za izenačenje in Mura je izgubila dve dragoceni točki v boju za prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Vrhunec 33. kroga Prve lige bo večni derbi Maribor - Olimpija, ki se bo v nedeljo začel ob 16.45, z neposrednim prenosom na TV SLO 2/MMC-ju. Vodilna slovenska kluba gresta v ključni obračun s slabšo formo, a tudi brez še dodatnega pritiska Mure, ki je v zadnje pol ure zapravila dva gola prednosti in dve točki, s katerima bi se resno vpletla v boj za svoj sploh prvi naslov nogometnega prvaka Slovenije.

Staniša Mandić je letos prvič zaigral za Muro v 28. krogu, ko pa je bil na tekmi Mura – Celje izključen po vsega 7 minutah, za kar je bil kaznovan s tremi tekmami neigranja. V sredo je Črnogorec ob vrnitvi v postavo dosegel izenačujoči gol proti Kopru (na koncu 2:1), danes pa v prvem polčasu dvakrat zadel proti Bravu. Foto: www.alesfevzer.com

Mandić dvakrat udaril in dvakrat zadel
Mura je namreč prvih 45 minut proti Bravu dobila z 2:0. Že po dobrih treh minutah se je v Murski Soboti zatresla mreža – in to gostujoča. Globinsko žogo Žana Karničnika je v gol spremenil Staniša Mandić, ki je z diagonalnim strelom matiral Igorja Vekića.

V zaključku 1. polčasa je Mura podvojila vodstvo, znova je zatresel Mandić – in to z domiselnim lobom. Na sredini je napako naredil Vanja Drkušić, ki je z glavo poslal žogo na svojo polovico, darilo je pograbil 26-letni Črnogorec, ki je hladnokrvno in elegantno prevaral Vekića. Tretji gol na dveh tekmah v štirih dneh za Mandića, ki je po prestani kazni treh tekem lačen nogometa.

Predsednik Mure Robert Kuzmič je pred začetkom sobotne tekme v Fazaneriji podaril trenerju Anteju Šimundži spominski dres, saj je nekdanji izvrstni napadalec oddelal že 200. tekmo na klopi pomurskega prvoligaša. Foto: www.alesfevzer.com

Brekalo izsilil 11-m in še zadel za izenačenje
V prve četrt ure nadaljevanja je Mura pritiskala, a novega zadetka ni bilo, nakar se je zgodil preobrat. Ljubljančani so prišli do 11-m, potem ko je Kai Cipot v svojem kazenskem prostoru brez potrebe povlekel Davida Brekala. Z bele točke je bil Mustafa Nukić suveren, saj se je Matko Obradović vrgel v napačno smer.

Kapetan in vratar Brava Igor Vekić je bil ob zadetkih Mandića nemočen, po izenačenju pa je v zadnjih minutah ukrotil tri nevarne strele Klemna Pucka in preprečil zmago Muri. Foto: www.alesfevzer.com

Pucko trikrat zagrozil, a Vekić preprečil 3:2
Bravo je zaostanek izničil v 86. minuti, ko je po kotu z desne strani in podaji Nina Žuglja z glavo neubranljivo zadel ravno branilec Brekalo, veliki junak izenačenja. V zadnjih minutah je sledil juriš Mure za zmago, dvakrat je nevarno poskusil Klemen Pucko, a se je obakrat proslavil Vekić. Prav v zadnjih sekundah je znova zapretil Pucko, delno blokirana žoga pa bi v kombinaciji s kotom sončnih žarkov skoraj prevarala vratarja slovenske mladinske reprezentance.

Muraši bodo naslednjo soboto v 34. krogu gostovali pri Aluminiju, nogometaše Brava pa prav tako v soboto čaka domači obračun proti Taboru Sežani.

Muraši niso izkoristili priložnosti za skok na vrh

Celjska renesansa pod Šaljo

33. krog se je začel z dvobojem Tabor Sežana – Celje. Češnjice so potrebovale samo točko, da bi si tudi teoretično zagotovile obstanek v Prvi ligi TS, a kaj ko se lanski državni prvaki odločno borijo, da jim ne bo potrebno v dodatne kvalifikacije za obstanek. Po trenerski menjavi je Agron Šalja popeljal grofe do tretje zmage na štirih tekmah.

Nekdanji kapetan Aluminija Matic Vrbanec je poskrbel za izredno pomemben gol Celja, ki je samo še točko za osmimi Kidričani. Deveto mesto ob koncu sezone pomeni dvoboj z drugovruščenim iz 2. SNL za popolnitev Prve lige TS. Foto: www.alesfevzer.com

Božić streljal, Vrbanec pospravil odbitek
Že v 8. minuti so Celjani povedli, potem ko je Matic Vrbanec v mrežo pospravil odbitek. Vratar Sežancev Arian Rener namreč ni mogel ukrotiti močnega strela Ivana Božića, odbito žogo pa je v edini zadetek tekme pretvoril vezist Celja, ki je dosegel šele drugi gol sezone.

Jalova pobuda Tabora
V drugem delu so Kraševci popolnoma prevladovali, igralo se je le na gostujoča vrata. Tabor je bil najbližje izenačenju v 50. minuti, ko je celjski vratar Matjaž Rozman s konicami prstov ubranil nevaren strel branilca Klemna Nemaniča, ki je z glavo usmeril strel od tal. V 74. minuti je bil premalo odločen Makoumbu, v 79. je z razdalje Rozmanove dlani ogrel Erik Salkić. Zadnjo priložnost za izenačenje in točko, ki bi potrdila prvoligaški nogomet v Sežani, je imel Denis Kouao v 91. minuti, a je bil premalo natančen.

Zasedba iz Sežane bo v prihodnjem krogu naslednjo soboto gostovala pri Bravu, celjska ekipa pa bo dan pozneje gostila Olimpijo.