Aluminij je potrdil dober štart v novo sezono 2019/20. S tretjo zmago so se vsaj začasno prebili na prvo mesto prvenstvene razpredelnice. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Štor je na vrhu najboljših strelcev v Prvi ligi Telekom Slovenije, dosegel je štiri gole. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo in Aluminij se do danes v članski konkurenci sploh še nista pomerila v uradnih tekmovanjih, zato pa so se v mladinskih tekmovanjih klubska moštva pomerila 36-krat, z izkupičkom 15-10-11 pa so boljši Ljubljančani. V članski druščini pa so bolje začeli Kidričani.

Prvi polčas ni ponudil večjih priložnosti, na odmor sta ekipi odšli vsaka z izkupičkom enega strela v okvir vrat, nobeni pa ni uspelo zatresti nasprotne mreže (0:0).

Hitro po vrnitvi na zelenico pa je Aluminij povedel, Dejan Petrović je začel akcijo, ko je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, tam je z glavo streljal Luka Štor, ki je dosegel svoj četrti gol v petih krogih letošnje Prve Lige Telekom Slovenije.

S tem je Štor prehitel Davida Tijanića (Triglav), Anteja Vukušića (Olimpija) in Aljošo Matka (Bravo) na lestvici strelcev, omenjena trojica je dosegla tri gole, Štor pa se je s četrtim povzpel na sam vrh lestvice.

Tudi po doseženem golu so bili Štajerci nevarnejši, Petrović, Matic Vrbanec in Jure Matjašič pa niso izkoristili svojih priložnosti. Prvi je bil po podaji z desne strani v kazenskem prostoru prekratek, drugemu je veselje preprečil vratar, tretji pa je iz ugodnega položaja streljal čez gol.

Zadetek s tekme Bravo – Aluminij

Zaradi drugega rumenega kartona Stanleyja Amuzieja so gosti v 82. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, toda domači, ki so v drugih 45 minutah sprožili le en nevarnejši strel, Luka Žinko je od daleč streljal mimo gola, tega niso znali kaznovati z izenačenjem.

Aluminij je z zmago prehitel Olimpijo, ki jo tekma 5. kroga proti Rudarju čaka v nedeljo. Spremljali jo boste lahko na TV SLO 2 in MMC-ju.