Goran Galešić je med najzaslužnejšimi, da je Luka Koper sredi 13. kroga PLTS-ja vsaj začasno prevzela 1. mesto. Foto: Aleš Fevžer
Massimo Coda in Tomas Danilevičius
Massimo Coda je s sedmim prvenstvenim golom sam prevzel vodstvo na lestvici strelcev, ki si ga je predtem delil z Mendyjem in Eterovićem. Foto: Aleš Fevžer
Slobodan Vuk
Slobodan Vuk je blestel v Domžalah, kjer je bil vpletene v prav vse štiri gole gostiteljev: trem podajam je dodal še peti gol sezone. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija - Maribor
Maribor in Olimpija v zadnjih tednih ne blestita, zato bo nedeljski derbi eden najbolj nepredvidljivih v zadnjem času. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Koprčani so v 2. polčasu tekme v Celju dosegli gladko in zasluženo zmago z 0:3 ter tako za točko prehiteli "vijoličaste", ki pa imajo zdaj odigrani kar dve tekmi manj, obe z Olimpijo.

Celjani ostali brez prvega vratarja
Po nerazburljivih prvih 45 minutah so "kanarčki" v nadaljevanju učinkovito izkoriščali svoje priložnosti in s tem prikovali Celjane na predzadnje mesto. Najprej je Goran Galešić v 58. minuti s prostega strela poslal predložek, kjer je bil najvišji Miroslav Čovilo, ki je žogo podaljšal do Mateja Palčiča, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko matirati rezervnega vratarja Celja Amela Mujčinovića. Ta je med odmorom moral zamenjati poškodovanega Matica Kotnika.

Akcija tekme Črnigoj-Žibert za 0:2
Celjani so neuspešno napadali, za kar sta jih deset minut pred koncem kaznovala Domen Črnigoj in Urban Žibert. 17-letni rezervist, ki je v igro vstopil le tri minute predtem, je prodrl po levi strani in nato z natančno podajo po tleh na drugi vratnici našel Žiberta, ki je le še podstavil nogo in povišal na 0:2. V zadnji minuti je piko na i z bele točke postavil še igralec tekme Galešić. Luka Koper je tako vsaj za en dan prevzela vodstvo v Prvi ligi Telekom Slovenije!

Polom Zavrča v Novi Gorici
V Novi Gorici je bila tekma hitro odločena, potem ko so "vrtnice" v četrt ure trikrat zatresle mrežo letošnjega presenečenja prvenstva Zavrča. V 21. minuti je bil po podaji Alessandra Favallija pred gol natančen najbolj nevaren Goričan Massimo Coda. Sledil je prekršek Nikole Šafarića v lastnem kazenskem prostoru, zanesljivi izvajalec najstrožje kazni pa je bil Gianvito Misuraca. Naslednji gol so si Haložani zabili kar sami: po strelu Saše Živca iz kota se je žoga v gneči pred vrati od Dejan Kurbusa odbila v mrežo Zavrča. Po eni uri igre je sledila nova groba napaka gostov - z roko v 16-m prostoru je igral Peter Murko, tokrat pa je enajstmetrovko v zadetek pretvoril Gianluca Lapadula.

Tri podaje in gol Slobodana Vuka
Krka, ki je v zadnjih treh krogih osvojila kar 7 točk, se je v Domžalah dobro upirala v prvem delu, nato pa je Joshua Parker le prebil novomeške okope. Žan Majer in Slobodan Vuk sta izigrala obrambo, osamljeni Parker pa je brez težav zadel za 1:0. Sledila je nova akcija naveze S. Vuk - Parker, ki je tokrat zaključil z natančnim strelom, žoga pa je od desne vratnice končala za hrbtom Matka Obradovića. V 71. minuti sta Vuk in Parker obrnila vlogi, Anglež je podal, Slobodan pa zadel. Izjemen polčas je potrdil Zeni Husmani, ki je po novi podaji Slobodana Vuka natančno streljal z 20 metrov za končnih 4:0.

Vrhunec v nedeljo ob 17. uri
V nedeljo bo zadnji Triglav z novim starim trenerjem Sinišo Brkićem gostil tretjeuvrščeni Rudar. Ob 17. uri pa bo v Ljudskem vrtu sledil vrhunec kroga - večni derbi dveh najpomembnejših slovenskih klubov, ki pa zaradi vsak svoje krize nujno potrebujeta prestižni uspeh. Prenos težko pričakovane tekme Maribor - Olimpija si boste lahko ogledali na TVS 2 in MMC-ju.