Milivoje Novaković je potreboval 397 minut, da je prvič zadel v slovenski ligi. Foto: www.alesfevzer.com
Viole
Prizor s petkovega treninga Maribora, ki ga je obiskala navijaška skupina Viole. Foto: Facebook/Viole
Knapi po lepem golu Jahića lažje dihajo
Prvenec Novakovića zasenčil incident Ibraimija
Maribor na ultimat Viol odgovoril z zmago

Tekma v Ljudskem vrtu se je začela v nervoznem ozračju, saj so navijači v petek vdrli na trening in od ekipe zahtevali vseh osem zmag do konca sezone in nov naslov državnih prvakov.

Uvod dvoboja z vselej nevarnimi Domžalčani je povsem pripadel gostiteljem, obramba gostov pa je zdržala do 22. minute, ko je Milivoje Novaković po 397 minutah dosegel prvi zadetek v vijoličastem dresu. Marcos Tavares je prodrl po levi strani skoraj do roba igrišča, nato pa poslal žogo na desno stran, od koder je Novaković meril natančno in zadel nasprotni kot gola vratarja Axla Maravala. Drugih večjih priložnosti v prvem polčasu ni bilo.

Presenetljivo v ekipi Maribora ni bilo Agima Ibraimija, ki je ponoči zapustil karanteno pred tekmo, je poročala TV Slovenija. Makedonec ni poškodovan in bi lahko igral. "Ne bom dal nobene razlage. Ni ga bilo v kadru in to je čisto dovolj," je povedal trener Darko Milanič.

Defendi v polno z glavo

Začetek drugega dela ni prinesel bistvenih sprememb v razmerju na zelenici. Mariborčani so še naprej iskali priložnosti za izdatnejše vodstvo. To jim je uspelo v 59. minuti. Amir Dervišević, ki je po odmoru zamenjal Željka Filipovića, je izvajal kot z desne strani, najvišji v skoku pa je bil Brazilec Rodrigo Defendi, ki je zadel za 2:0.

V nadaljevanju so tudi Domžalčani, ki so tretji na lestvici, resno ogrozili Jasmina Handanovića. V 67. minuti je Matic Črnic poslal predložek z leve strani, Miha Blažič je streljal z glavo, Handanović pa je žogo odbil. Tri minute pozneje je Marko Alvir z desne strani iz ugodnega položaja zadel le zunanji del mreže.

Po tej akciji je sledila prekinitev, saj so domači navijači na igrišče zmetali papirne trakove in bakle, klub pa verjetno čaka še ena kazen.

Mance znižal tik pred koncem
V 79. minuti se je Žan Majer odločil za strel z 20 metrov, Handanović je žogo odbil v kot. V 89. minuti pa so gostje le zadeli. Po predložku Aladina Šišića z leve strani se je do žoge dokopal rezervist Antonio Mance in jo z 10 metrov poslal v levi spodnji kot. Priložnost za 3:1 je v šestminutnem sodnikovem dodatku zapravil Novaković, ko se je znašel sam pred Maravalom, ki pa mu je njegov strel uspelo ubraniti.

Jahić z evrogolom odločil v Velenju
Na drugi sobotni tekmi je bil Rudar z 1:0 boljši od Gorice in zmagal še tretjič zapored. V 41. minuti je mrežo zatresel Senad Jahić, ki je odbito žogo po podaji Jake Ihbeisheha v kazenski prostor za hrbet Gregorja Sorčana poslal z več kot 30 metrov.
Novogoričani so bili najbližje izenačenju v 71. minuti, ko je po podaji s strani kapetan Miran Burgić z glavo streljal za las mimo vrat. Z zadnjih devetih gostovanj v Velenju so odnesli zgolj štiri točke, edino zmago so dosegli v zadnjem dvoboju lanske sezone.