Marcos Tavares - mož odločitve v Ljudskem vrtu in novi najboljši strelec slovenske prve lige. Foto: www.alesfevzer.com
Damjan Bohar
Matej Poplatnik
Matej Poplatnik je z desetim zadetkom na vrhu lestvice najboljših strelcev ujel Miljana Škrbića. Foto: www.alesfevzer.com
Zmaga Maribora in strelski rekord Tavaresa

Mariborčani so (rahlo) premoč prvič kronali v 43. minuti, ko je Martin Milec z desne strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Damjan Bohar žogo mojstrsko zadel "s prve" in za bližnjo vratnico matiral vratarja Grego Sorčana.

Pred tem je edini mariborski strel v okvir vrat sprožil Dare Vršič, ki je v 32. minuti dobro preizkusil Sorčana. Statistika prvega dela: posest žoge 53:47, streli 5:4, streli v okvir vrat 2:0 - vse za Maribor.

Napaka Handanovića ob strelu Nwabuezeja
Na začetku drugega polčasa pa hladen tuš za domače. Kyrian Nwabueze je v hitrem protinapadu ušel Marku Šulerju, nato pa precej z desne strani kazenskega prostora udaril proti vratom. Jasmin Handanović je posredoval slabo, saj mu je žoga ušla med nogami in se odkotalila čez golovo črto.

Zadetek visel v zraku
V nadaljevanju je sledil pritisk Maribora, ki je nizal nevarne akcije pred vrati Gorice. Nekajkrat se je z dobrim posredovanjem izkazal vratar Sorčan. V 64. minuti je Aleks Pihler z nekaj metrov grdo zgrešil. V 65. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona pri Gorici izključen Uroš Celcer. Maribor je ob igralcu več pritiskal, drugi zadetek je visel v zraku. V 75. minuti je Marcos Tavares zatresel le zunanji del mreže. Vijoličasti so si na vse kriplje prizadevali zabiti zmagoviti gol, a je novogoriški bunker vzdržal.

Milec podal, Tavares zabil
In ko je že kazalo, da bo Gorica izvlekla remi, je v 87. minuti Milec poslal nov predložek v kazenski prostor, kjer je Tavares z glavo matiral Sorčana za rekordni 131. gol v slovenski prvi ligi, s katerim je prehitel dozdajšnjega rekorderja Štefana Škaperja. Vijoličasti so tako spet sami na vrhu lestvice, saj Olimpija v nedeljo gostuje pri Domžalah. Še končna statistika: posest žoge 61:39, streli 23:7, v okvir vrat 8:2 - vse za Maribor.

Zmaga Triglava v Velenju
Prva sobotna tekma med Ankaranom Hrvatini in Aluminijem, ki bi morala biti v Dravogradu, je bila preložena. V drugi pa je Triglav z goloma Mateja Podlogarja in Mateja Poplatnika z 2:1 premagal tretjeuvrščeni Rudar v gosteh. Gorenjci so povedli v 30. minuti, ko je Podlogar zadel s strelom z glavo ob bližnji vratnici po podaji Vlada Šmita iz levega kota. V 57. minuti so domači izenačili, potem ko je Klemen Bolha zadel z glavo po podaji Anžeta Piška iz kota. Odločitev o zmagovalcu pa je padla v 74. minuti. Luka Majcen je prišel do strela s slabih desetih metrov, Pridigar je žogo odbil na svojo levo stran, od koder pa jo je nato v mrežo potisnil Matej Poplatnik. Slednji je dosegel svoj deseti zadetek v sezoni, toliko jih ima tudi vodilni strelec Miljan Škrbić iz Krškega.