Koprčani so gostili Sobočane, ki so pred premorom igrali v zelo dobri formi, gostitelji dvoboja z vrha lestvice pa so bili kar v nekakšnem krču, saj so nazadnje slavili na začetku oktobra. Tako niz brez zmage zdaj traja že šest krogov. Obračun je postregel s trdo tekmo, obe obrambi sta bili zelo čvrsti, in malo priložnostmi, na njej so imeli v prvem delu premoč gostje, v drugem so bili boljši Koprčani. S točko je Mura na drugem mestu ujela Celjane, ki pa jih tekma tega kroga, obračun z vodilno Olimpijo, čaka v četrtek.

V prvem polčasu so bili dejavnejši nogometaši iz Murske Sobote, toda prave nevarnosti za vratarja Adnana Golubovića ni bilo. Dardan Shabanhaxhaj je v uvodu dvakrat prodrl v kazenski prostor, a ni imel končne rešitve za strel. Po napaki domače obrambe je do strela prišel tudi Amar Beganović, a je bil tudi daleč od cilja, podobno pa je bilo ob dveh akcijah Sobočanov ob koncu polčasa, najprej je meril Luka Bobičanec, a je šla žoga mimo vratnice, potem pa še enkrat Beganović.

Muri zmago preprečila vratnica

Koprčani, ki v prvem delu niso resneje ogrozili Klemna Mihelaka, so v nadaljevanju le stopili na plin. Prvi je zapretil Andrej Kotnik, lepo priložnost pa sta pripravila Anis Jasaragić po prodoru in podaji v sredino in Bright Edomwonyi, ki pa mu je vratar Mure strel z desetih metrov ubranil. V 73. minuti sta se dve podobni priložnosti po rahli paniki v kazenskem prostoru Mure ponudili Bedeju Osujiju, a je bila nazadnje obramba gostov dovolj zbrana, da je žogo obakrat izbila.

Tik pred koncem tekme pa so imeli žogo za vse tri točke še gostje. V 88. minuti je namreč Martin Šroler nenadoma udaril z roba kazenskega prostora, žoga pa je zadela vratnico in se odbila nazaj v polje. Pri domačih pa je nato v 90. poskusil še Omar Correia, a je šla žoga mimo vratnice.

Dan po Repasu zadel še drugi Repas

Domžalčani so dobili tudi drugi obračun sezone z Radomljani. Po 3:1 v 9. krogu je tokrat bilo 2:0. Foto: www.alesfevzer.com

Na medsebojnih obračunih med Radomljani in Domžalčani so veliko uspešnejši zadnji, tradicija pa se je nadaljevala.

Po prvem polčasu brez golov je na začetku drugega polčasa mrežo Radomljanov po podaji Jošta Piška načel Žiga Repas, ki je z obratom in strelom z 20 metrov presenetil vratarja Emila Velića, žoga se je od prečke odbila prek golove črte v gol. Njegov tretji gol sezone, hkrati je 21-letnik sledil bratovemu zgledu. Jan Repas je v torek dosegel svoj peti gol sezone za Maribor.

Đurič kronal številčno premoč

Sledil je prelomen dogodek v 65. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel Madžid Šošić. Ob številčni premoči so Domžalčani vse dvome o razpletu lokalnega derbija razblinili v 85. minuti, ko je po podaji Arnela Jakupovića zadel Andrej Đurić. Prvi je z leve strani dobro izvedel prosti strel, drugi pa je v kazenskem prostoru ob premalo odločni obrambi prišel do strela z glavo z okoli petih metrov in žogo poslal v mrežo.

Enakovredna igra do izključitve

Razmerje strelov 16:14, v okvir vrat 7:5 za Domžale razkriva, da so bile Radomlje kot gostitelj na domžalskem stadionu enakovredne, a jim je manjkal tudi kanček sreče. Še pri 0:0 je v 36. minuti tako Francesco Tahiraj zatresel vratnico, prav ob zaključku te akcije pa je prvi rumeni karton prejel pozneje izključeni Šošić.

Po 17 prvoligaških dvobojih med sosednjima kluboma medsebojno vodijo Domžale z 12 zmagami, štirimi remiji, zgolj enkrat pa so slavile Radomlje.