Ljubljančani so bili boljši in prepričljivo dosegli četrto zmago. Najboljši mož je bil Luka Menalo, ki je dosegel en zadetek, priigral pa je še enajstmetrovko.

Po začetnem otipavanju so gostje povedli v 10. minuti. Po nespretnem odbijanju Žige Škofleka se je nenadoma v priložnosti znašel Luka Menalo, ki je žogo poslal v daljši vratarjev kot.

Menalo popeljal Olimpijo v vodstvo

Menalo je žogo drugič v domača vrata spravil v 37. minuti, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Menalo je v izdihljajih prvega polčasa na sredini igrišča osvojil žogo, po dolgi podaji je zdaj v protinapad krenil Ante Vukušić, ki je žogo poslal ob vratnici v gol.

Vukušič rutinirano zadel za 2:0

V mirnejšem drugem polčasu so Ljubljančani nadzirali ritem igre in gostiteljem niso prepustili večjih priložnosti. Mreža se je še enkrat zatresla v 88. minuti, ko je David Kašnik nepravilno ustavil Menala, strel z bele točke je izkoristil Endri Cekici. Že minuto pozneje bi lahko bilo 4:0, saj je v protinapadu Vukušić žogo poslal mimo vratarja, a jo je Kašnik izbil pred golovo črto.

Cekici z 11-m zadel za 3:0

Hadžić ni opravil niti ene menjave
Trener Olimpije Safet Hadžić je bil po zmagi dobre volje. V izjavi za TV Slovenija je povedal: "Hvaležen sem fantom, da so igrali tako dobro. Bili so strpni, tekmece so kaznovali, zadeli v pravem trenutku in zmagali." Ljubljanski strateg ni posegel niti po eni menjavi. "To sem naredil po občutku, ni bilo potrebe," je razložil in izpostavil dobre priprave. "Imeli smo dva brutalna tedna, zato smo dobro pripravljeni. Glede kondicije nimam strahu."

Kar osem golov v Domžalah
V obračunu dveh ekip brez zmage so Celjani ugnali Domžale s 5:3. Beli so vodili s 4:0, gostitelji so se skoraj vrnili (4:3), a ostali brez točke. Celjani so povedli v 13. minuti, ko je v svojem kazenskem prostoru Senijad Ibričić po nepotrebnem preigraval in izgubil žogo, do te se je dokopal Dario Vizinger in z desetih metrov dosegel prvi gol na tekmi.

Lotrič v drugem poskusu do 2:0
Deset minut pozneje so igralci v belem podvojili vodstvo. Na robu kazenskega prostora je Mitija Lotrič prišel do strela, najprej je zgrešil žogo, a ta je ostala v njegovi posesti, v drugem poskusu pa je žogo spravil ob desni vratnici v gol.

Kerin v protinapadu znova zatresel domačo mrežo
V 36. minuti je bilo na semaforju že 0:3. Po levi strani je s skoraj polovice igrišča tekel Luka Kerin in žogo poslal v mrežo. Vratar Grega Sorčan se je žoge sicer dotaknil, a mu ni uspelo preprečiti novega zadetka. Celjani so še pred uro igre dosegli še četrti gol, v protinapadu se je drugega zadetka veselil Kerin.

Prva zmaga Celja

Ibričić podal in dosegel dva gola
Kot da je to prebudilo gostitelje, ki so v razmiku treh minut dali dva gola in prepolovili zaostanek. Najprej je po predložku Ibričića zadel Matej Podlogar, nato je Ibričić izkoristil še 11-metrovko. V 75. minuti je gostiteljem uspelo priti le na gol zaostanka. Po levi strani je slalomiral Tonči Mujan, žoga je prišla do Ibričića, ki je s sredine kazenskega prostora zadel za 3:4.

Zadnji gol dosegel Vizinger
Gostitelji so nato pritiskali in iskali izenačujoči gol, a pri tem v obrambi puščali velike luknje. Eno izmed teh je v 93. minuti izkoristil Vizinger in zabil za 5:3, s tem pa svoji ekipi pomagal do prve zmage.