Izkupiček Gorana Brkića, prvega igralca Olimpije - dva gola in pet strelov v okvir gola. Foto: www.alesfevzer.com
Krško je hitro izenačilo na 1:1, a na koncu so morali priznati premoč gostom iz Ljubljane. Foto: www.alesfevzer.com

Med zimskim premorom je Olimpija precej prevetrila svojo zasedbo, prvi pravi preizkus na stadionu Matije Gubca pa so uspešno prestali.

Povratnik na ljubljansko klop, trener Robert Pevnik, je pred tekmo obljubljal, da bodo njegovi varovanci osvojili vse tri točke, in to jim je na koncu uspelo, premoč pa so kronali šele v drugem polčasu. Po prvem polčasu je bil izid namreč izenačen, vsaki izmed ekip je uspelo enkrat zatresti nasprotno mrežo.

Krško ni moglo računati na kaznovanega Daliborja Volaša, Olimpijin Rok Kronaveter pa po uradnih informacijah ni igral zaradi težav z gležnjem.

Huda napaka Ljubljančanov
Tekma se je začela silovito, saj je bil že po sedmih minutah izid 1:1.

Prvi so zadeli gostje, in sicer iz 11-m, Stefan Savić je stekel v protinapad, spremljal ga je Tomaž Zakrajšek, Savić je nato padel v kazenskem prostoru – po presoji glavnega sodnika je Zakrajšek storil prekršek in zato je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Goran Brkić.

Le minuto zatem so gostitelji izenačili. Vratar Olimpije Nejc Vidmar je podal žogo Tomislavu Tomiću, ki jo je slabo izbil iz kazenskega prostora, v bližini sta bila Ester Sokler in Ante Vukušić, ki sta mu žogo odvzela, do zaključnega strela pa je prišel Vukušić, ki je zadel za 1:1.

Olimpija povedla iz 11-m, Krško takoj izenačilo

Sledila sta nevarna poskusa Asmirja Suljića v 11. minuti in Roberta Jandreka v 19., oba sta bila malce premalo natančna.

Pobudo je nato prevzela Olimpija – v 40. minuti je z lobom poskusil Brkić, odlično je posredoval Zalokar –, a ji gola do konca prvega polčasa ni uspelo doseči.

Zmaji zadeli trikrat
V uvodu drugega polčasa sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti. Pri Olimpiji je bil dvakrat nevaren Matic Črnic, pri domačih pa je bil blizu zadetka Sokler.

Trije goli Olimpije v drugem polčasu

Zmajem je v 66. minuti uspelo povesti, še en gol je dosegel Brkić, ki je streljal močno pod prečko z 18 m. Dve minuti pozneje pa je bilo že 1:3 za zmaje. Marko Zalokar je slabo sprejel povratno žogo, Jucie Lupeta je bil v bližini, žogo je Zalokarju vzel na sporen način – Lupeta je po mnenju domačih naredil prekršek nad vratarjem Krškega, saj ga je zrušil, a sodniška piščalka je ostala nema – in zadel v prazno mrežo.

Izjavi po tekmi Krško – Olimpija

V 82. minuti pa je imel na drugi strani izjemno priložnost Vukušić, ki je bil sam pred Vidmarjem, a je ljubljanski vratar preprečil zadetek.

Brkić je bil najmočnejši člen Ljubljančanov, v 84. minuti je še enkrat močno streljal, z obrambo se je izkazal Zalokar. V 91. minuti je usodo Krčanov zapečatil Suljić, ki je z diagonalnim strelom zadel spodnji desni kot.

Analiza po koncu tekme Krško - Olimpija

Visoka zmaga Triglava nad Aluminijem
Kranjčani so na veselje domačih navijačev s 3:0 dobili že prvi polčas proti tretjeuvrščeni ekipi prvenstva. Ta je sicer prva opozorila nase, predvsem v 10. minuti, ko je sam pred Jalna Arka prišel Matic Vrbanec, a žogo poslal malo mimo gola. Zatem sta bila neuspešna še Jure Matjašič in dvakrat Lucas Mario Horvat. V 31. minuti pa se je začela strelska predstava domačih. Novinec Ivan Crnov je žogo takrat podal nazaj na 18 metrov, od koder je povratnik na Gorenjsko Aleš Mertelj 'iz prve' z nizkim strelom zadel za 1:0. Na 2:0 je povišal Luka Majcen z bele točke v 43. minuti, odločitev za najstrožjo kazen pa je bila vsaj malce sporna, saj je Alen Krajnc Kristjana Arha Česna zrušil malce pred kazenskim prostorom.

Olimpija v drugem polčasu do zanesljive zmage v Krškem

A že nekaj trenutkov pozneje je Majcen dosegel povsem regularen zadetek za 3:0, ko je sprejel podajo Toma Žurge, stekel proti kazenskemu prostoru, se otresel Ivana Kontka in zadel z roba kazenskega prostora za končnih 3:0.

Visoka zmaga Domžal
Domžalčani so z visoko zmago nad Rudarjem (6:2) odprli pomlad in dosegli tretjo zmago v zadnjih štirih krogih. Z njo so se prebili na tako želeno tretje mesto, ki si ga želijo tudi ob koncu sezone, saj prinaša uvrstitev v evropska tekmovanja. Gledalci v domžalskem športnem parku so videli sedem zadetkov, kar šest v drugem polčasu.