Edini zadetek za vodilno moštvo lige je z bele točke v drugem polčasu dosegel Endri Čekiči.

Endri Čekiči je odločil pripravljalno tekmo z Aluminijem (fotografija je arhivska). Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je začela v postavi: Nejc Vidmar, Eric Boakye, Miral Samardžić, Daniel Kamy, Mario Jurčević, Tomislav Tomić, Bojan Knežević, Luka Menalo, Roman Bezjak, Stefan Savić in Ante Vukušić.

Olimpija se bo v torek pomerila še s Triglavom, v soboto, 30. maja, pa jo čaka obračun z Gorico.

Zmage Maribora, Domžal, Brava in Kopra

Sorodna novica Vrnitev nogometa v Ljudski vrt - Jakirović na klopi Maribora debitiral z zmago

Pripravljalne tekme so začeli igrati tudi preostali prvoligaši. Maribor je prav tako v soboto s 3:1 ugnal drugoligaša Nafto. Domžale so z 1:0 odpravile Roltek Dob, potem ko je najstrožjo kazen ob koncu tekme unovčil Janez Pišek. Bravo je s 6:0 odpravil Brinje Grosuplje, Martin Kramarič, Mustafa Nukić, Roko Baturina, Aljoša Matko, Almin Kurtović in Žan Trontelj pa so bili strelci.

Olimpija ugnala Aluminij, Maribor Nafto

Mura porazila Rudar
V soboto je bila na sporedu še tekma med Rudarjem in Muro, igrali so dvakrat po 60 minut, s 4:2 pa so bili boljši Sobočani. Za zmagovalce so zadeli Fejsal Mulić, Kai Cipot, Andrija Bubnjar z enajstmetrovke in Kevin Žižek.

Povratnik v prvo ligo s sezono 2020/21 Koper je že v petek z 2:0 odpravil Dekane. Celjani bodo v nedeljo igrali proti Radomljam.

Klubi bodo pred nadaljevanjem sezone 5. junija odigrali še po nekaj pripravljalnih obračunov.