Tako kot na prejšnjem medsebojnem merjenju moči (23. novembra v Stožicah; 2:2) se je dvoboj med Muro in Olimpijo končal z remijem. Olimpija je na zadnjih petih tekmah osvojila le šest točk, tako da ji je Maribor v boju za naslov skoraj gotovo že ušel predaleč. Foto: www.alesfevzer.com

Praznika v Murski Soboti ni zmotil niti dež, na tribunah je bilo 3.500 gledalcev. Dvoboj je bil kljub "strelski suši" zanimiv in dinamičen, Mura je prevladovala, v strelih je bilo 15:5 (v okvir vrat 6:1), a tudi Olimpija (Rok Kronaveter je bil na klopi) je imela nekaj svojih trenutkov.

Vidmar ubranil nevaren poskus Maroše
Mura je hitro prevzela pobudo, v prvem polčasu je devetkrat streljala, najlepšo priložnost pa je imela v 13. minuti. Razpoloženi Amadej Maroša je našel dovolj prostora in nevarno sprožil z 18 metrov. Nejc Vidmar je s parado žogo odbil v kot. Le nekaj sekund pozneje je Matic Maruško v kazenskem prostoru nastreljal Špira Peričiča.

Bo remi v Murski Soboti odnesel Pevnika?

Peričićev gol razveljavljen
Olimpija je prvič resneje zapretila v 29. minuti, ko je po podaji Maria Jurčevića z glavo poskusil Rok Kidrič, žoga je šla le nekaj centimetrov mimo vratnice. Ob koncu polčasa je Olimpija spet pritisnila, lepa akcija v režiji trojice Sulić - Savić - Kidrič pa ni prinesla nagrade. V zadnjih sekundah uvodnega polčasa je sodnik upravičeno razveljavil zadetek Peričića, saj je šlo za prepovedan položaj.

Nejcu Vidmarju so zaradi udarca v glavo nudili zdravniško pomoč, tako da je zadnje minute odigral s prevezo. Foto: www.alesfevzer.com

Karničnik oplazil prečko
V drugem delu ritem igre kljub vse močnejšemu dežju ni padel, na prvo večjo priložnost pa je bilo treba počakati do 75. minute, ko je rezervist Žan Karničnik z roba kazenskega prostora sprožil nevaren strel z razdalje, žoga pa je oplazila prečko. Na drugi strani se je izkazal Matko Obradović, ki je vrhunsko ubranil nevaren volej Gorana Brkića. Nekaj minut pred koncem je Olimpijin vratar Nejc Vidmar pri posredovanju dobil močan udarec v glavo, vendar vseeno dokončal dvoboj.

Aluminij zadel že v 2. minuti
V Kidričevem je 150 gledalcev spremljalo zanimiv obračun in napadalno predstavo domačih. V strelih v okvir vrat je bilo 13:5. Prvi zadetek je padel že v 2. minuti. Matic Vrbanec je našel Luko Štora, ki je 12 metrov od gola iz ravnotežja vrgel Adela Halilovića in po obratu mojstrsko ustrelil proti vratom Grega Sorčana. Aluminij je imel še dve lepi priložnosti. Pri strelu Elvira Malokuja se je izkazal Sorčan, pri akciji Štora in njegovem padcu v kazenskem prostoru ob izteku 21. minute pa je sodnik Rade Obrenović presodil, da Žiga Lipušček ni naredil prekrška za enajstmetrovko.

Filipović padel, Velikonja zadel z bele točke
Goričani so izenačili v 55. minuti, ko je bil zanesljivi izvajalec enajstmetrovke Etien Velikonja. Obrenović je pokazal na belo točko, ker je Luka Koblar na desnem robu kazenskega prostora odrinil Andrijo Filipovića.

Štor je imel dve priložnosti za hat-trick
Aluminij je za odgovor potreboval točno 100 sekund, strelec pa je bil spet Luka Štor. Najprej je podal do Malokuja, ki je streljal z desne strani, Sorčan je strel ubranil, Štor pa je bil na pravem mestu in je žogo z desnico brez težav potisnil v mrežo. Dosegel je svoj četrti prvenstveni gol sezone.

Štor zrežiral zmago Aluminija nad Gorico

Serija vratnic ...
Aluminijeva sedmica je imela nato dve priložnosti za hat-trick. Prvič, ko je strel Vrbanca ustavila vratnica, Štor pa je nastreljal Sorčana, drugič pa, ko se je spet srečal iz oči v oči s Sorčanom, a je zadetek še enkrat preprečila vratnica.

Odločitev je padla v 85. minuti. Sanin Muminović je izvedel prosti strel, Sorčan je nespretno ustavljal spolzko žogo, ušla mu je skozi nogi v gol. V sodnikovem podaljšku je Sorčana še enkrat rešila vratnica, sprožil je Dejan Petrović.

Vodilni Maribor je v sredo v Krškem zmagal z 0:1, tako da se očitno mirno bliža petnajstemu naslovu prvaka, saj ima pred Olimpijo kar 12 točk prednosti. Do konca je še deset krogov.