Jan Mlakar je z Dinom Hotićem in Rokom Sirkom s sedmimi goli prvi strelec slovenskega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com
Gorica z igralcem več strla Triglav
Maribor na dvotedenski odmor pet točk pred Olimpijo
Analiza: Spregledan prekršek ob zmagovitem golu Olimpije
Kronaveter najprej podal, nato pa zabil s prostega udarca
Mura v Domžalah po 0:2 do remija

Maribor je z 2:1 ugnal Aluminij, vendar je bila predstava vijoličastih daleč od tiste, s katero so pred dvema mesecema istega nasprotnika v Kidričevem nadigrali s 5:2. To priznava tudi trener Darko Milanič: "Zadovoljni smo zaradi treh točk, vendar se moramo zavedati, da to ni podobno tistemu, kar smo počeli pred kratkim in moramo se odzvati. Vsak posameznik bo moral spet najti tisto energijo, ki jo je imel.

Mariborčani so povedli že v 3. minuti z zadetkom Jana Mlakarja, kljub temu igra v nadaljevanju ni stekla. "Težka tekma, v kateri smo bili v določenih trenutkih v prvem polčasu kljub vodstvu izredno pasivni. Vmes so se fantje prav mučili v tej pasivnosti," je povedal Milanič. Po izenačenju v 62. minuti so Mariborčani hitro odgovorili in pet minut pozneje je Amir Dervišević zabil zmagoviti gol.

Maribor pred derbijem še z Gorico in Domžalami
Milanič je po opravljeni prvi tretjini prvenstva zadovoljen: "Nabrali smo 27 točk in imamo lepo prednost pred zasledovalci." Sledi reprezentančni premor, v katerem bo Milanič zahteval dvig forme. Pred derbijem z Olimpijo 27. oktobra čaka Maribor še zahtevno prvenstveno gostovanje pri Gorici in prva tekma četrtfinala pokala 23. oktobra proti Domžalam.

Olimpija do zmage v samem zaključku
Olimpija se je po dveh zaporednih remijih na zmagovita pota vrnila na vedno zahtevnem gostovanju v Celju. Ljubljančani so za zmago tudi tokrat trepetali do samega zaključka, ko je v 85. minuti po podaji Roka Kronavetra prvič za Olimpijo zadel Macky Bagnack. Za končnih 3:1 je v sodnikovem podaljšku s prostega strela poskrbel igralec tekme Kronaveter.

"V prvem polčasu je bilo Celje boljše, to moramo priznati. Druge žoge so bile njihove, dobivali so dvoboje, bili so konkretnejši. Med polčasom smo se dogovorili za agresivnejšo igro, zahteval sem, da stopimo višje na igrišče, kar je obrodilo sadove. Na koncu je zmaga popolnoma zaslužena," je povedal trener Olimpije Zoran Barišić.

V pripravah na obračun z Mariborom bo Olimpija 17. oktobra gostovala pri Kopru na prvi četrtfinalni tekmi slovenskega pokala. 21. oktobra bo v prvenstvu gostila Triglav.