Urošu Korunu je po izenačenju soigralca Tolimirja najbrž močno odleglo. Foto: MMC RTV SLO
Alen Čoralič, Domen Božjak
Alen Čoralič je imel kot zadnji na tekmi priložnost za gol. Foto: Sandi Fišer

"Gostom", saj je ajdovski stadion še sredi prenove, je veliko točko prinesel Nikola Tolimir v 88. minuti po zmedi v kazenskem prostoru.

Ajdovce začasno prevzel Petrović
Ajdovci, ki so sredi tedna ostali brez trenerja Vjekoslava Lokice (za zdaj jih vodi Milan Petrović), so živahno začeli tekmo in bili zelo dejavni v napadu. Čeprav so jim nato s podobno mero začeli vračati tudi Velenjčani, ki so prek Dejana Djermanovića in Rusmina Dedića zapravili kar lepi priložnosti, so Primorci v 29. minuti prišli do vodstva.

Korunov avtogol za vodstvo Primorja
Saša Aleksander Živec
je izvedel prosti strel z leve strani, podal v kazenski prostor, tam pa je Uroš Korun z glavo nespretno posredoval pred svojimi vrati. Sicer pa so Ajdovci poskušali predvsem s streli od daleč, pri tem sta prednjačila Dejan Marijanovič in Vladimir Ostojič, ki je, denimo, v 31. minuti le za malo zgrešil cilj.

Tolimir izkoristil zmedo v kazenskem prostoru
Začetek drugega polčasa je postregel s slabo igro na obeh straneh. Pobudo so pričakovano prevzeli "gostje", medtem ko so se Ajdovci bolj ali manj povlekli na svojo polovico. Velenjčani so poskušali izpeljati nevarnejšo akcijo, vendar je vedno zmanjkala prava zadnja podaja. Tudi zato so nato "knapi" poskušali Domna Božjaka ugnati s streli od daleč, vendar ne Denis Grbić v 77. ne Aleš Jeseničnik v 78. minuti nista bila natančna. Deset minut pozneje pa se je gostom pritisk vendarle izplačal. V kazenskem prostoru Primorja je nastala zmeda, v kateri se je najbolje znašel Tolimir in Velenjčanom priigral točko. Tik pred koncem tekme je imel sicer Alen Ćoralić na drugi strani priložnost za nov zadetek, vendar je za las zgrešil velenjska vrata.

Že včeraj je Maribor po hat-tricku Marcosa Tavaresa premagal do tega kroga vodilno Nafto s 3:1.