Gol Roberta Beriča ni bil dovolj niti za točko. Foto: MMC RTV SLO
Tomo Šokota je prvi zabil gol v Naftino mrežo. Foto: MMC RTV SLO
Bojan Prašnikar
Bojan Prašnikar celjsko Areno zapušča s sklonjeno glavo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nepričakovani domači poraz Maribora

To je sploh prvi prvenstveni poraz za vijoličaste v letošnji sezoni, odločilni gol je zabil William Vicente v 44. minuti po lepi globinski podaji nekdanjega domačega napadalca Vita Pluta in strelu med nogama domačega vratarja Mateja Radana.

Rakušček hitro odgovoril na vodstvo
Mariborčani so tekmo začeli s sijajnim napadalnim trojčkom Velikonja-Berič-Morales, kar se jim je hitro obrestovalo, saj je Robert Berič zadel z glavo po podaji Gorana Cvijanovića z leve že v deveti minuti. Gostje so izid poravnali že sedem minut pozneje, ko je po hitri akciji in podaji Admirja Kršiča zadel Danijel Rakušček. Kršič je v 34. minuti s prostega strela s 35 metrov zatresel okvir vrat.

Pritisk se Mariboru ni obrestoval
Vijoličasti so v drugem polčasu pritisnili proti gostujočim vratom, vendar nekaj zrelih priložnosti niso znali izkoristiti. V 53. minuti je Vasja Simčič po strelu Beriča iz bližine žogo poslal v kot. V 58. minuti je bila tekma prekinjena za nekaj trenutkov, ker je v prostor vratarja Simčiča padlo nekaj predmetov s tribune. Dve minuti zatem je Nejc Mevlja žogo odbil z golove črte po strelu Beriča. V 70. minuti se je spet izkazal Simčič, ki je obranil strela Beriča in Cvijanovića.

Kar sedem minut sodniškega podaljška
V 76. minuti se je v izjemni priložnosti znašel še Rajko Rep, a mu je pred gostujočim golom spodrsnilo in žoga je zletela čez vrata. Mariboru ni pomagalo niti sedem minut sodnikovega podaljška.

Šokota načel mrežo Nafte
Olimpija je še naprej neporažena v spomladanskem delu. Tokrat je padla Nafta (drugi poraz zapored) z 2:0. Najprej je zadel Tomo Šokota, ko je v 53. minuti po podaji Saše Ranića preigal vratarja Nemanjo Jozića in žogo poslal v prazno mrežo. Zeleno-beli so zapečatili gostujočo usodo v 72. minuti, ko se je najprej izkazal Dare Vršič.

Vršičev trud nadgradil Bešić
V kazenskem prostoru je v zmedi do žoge prišel Vršič. Njegov prvi strel se mu ni posrečil, a je žoga spet prišla do njega, Vršič pa je nato s peto podal do Adnana Bešića, ki je akcijo brez težav učinkovito končal in zadel za 2:0. Prekmurci so se v zaključku tekme trudili vsaj znižati zaostanek, toda domača obramba je ostala nepremagana.

Spretni Redzić izkoristil podajo Burgarja
Triglav je izkoristil slabo igro Luke Koper in ji prizadejal osmi poraz v sezoni (0:1). Gorenjci so se pametno branili večji del tekme, svoje priložnosti pa iskali iz protinapadov. Eno izmed njih so tudi izkoristili. V 40. minuti je Dejan Burgar pobegnil in poslal lep predložek pred domača vrata, ki ga je izkoristil spretni Ajdin Redzić. Gostitelji so bili najbližje zadetku v 13. minuti, ko je po akciji naveze Osterc-Brulc slednji zadel okvir vrat.

Pavlovič podal, Čadikovski v lastno mrežo
Končana je že prva tekma kroga, 50. savinjsko-šaleški obračun v celjski Areni Petrol med CM Celjem in Rudarjem (1:0) je z avtogolom odločil nekdanji domači napadalec Dragan Čadikovski. V 19. minuti je zadel v lastno mrežo po zmedi in podaji nekdanjega Rudarjevega mladinca Zorana Pavloviča iz prostega strela. Sprva je bil gol pripisan domačemu branilcu Bekimu Kapiču, vendar je delegat tekme presodil drugače.

Jeseničnikov rdeči karton pokopal zadnje upe
To je bila prva zmaga celjske ekipe letos, ki pa sama zadetka še ni dosegla. Zadnje upe na točko je ekipa Bojana Prašnikarja izgubila po drugem rumenem kartonu Aleša Jeseničnika. Celjani so zdaj medsebojni izid v zmagah v tej sezoni obrnili v svoj prid (2:1). Oboji so zmagali na domačem igrišču.