Branilec Žan Trontelj se veseli vodilnega gola Brava (28.) v Stožicah. Trontelj, ki je dosegel prvi zadetek med elito, je moral nato v 45. minuti zaradi poškodbe gležnja zapustiti igrišče. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je imela v Stožicah od prve minute naprej rahlo pobudo, a se je Bravo brez težav branil.

Trontelj ohladil zmaje
Kljub terenski premoči zmajev so povedli Šiškarji. V 28. minuti je namreč Martin Kramarič z globinsko podajo na desni strani v ogenj poslal Žana Trontlja, ki je ušel Janu Andrejašiču, prodrl v kazenski prostor in s strelom med nogami matiral Žigo Freliha.

Evrogol Elšnika za izenačenje
Odgovor Olimpije je prišel v 36. minuti. Timi Max Elšnik je preigral Luko Žinka, nato pa s kakšnih 20 metrov silovito sprožil z levico in zadel levi zgornji kot nemočnega Igorja Vekića. Pravi evrogol.

Vekić ubranil "zicer" Vombergarju
Olimpija je imela v sodnikovem podaljšku prvega polčasa izjemno priložnost za vodstvo, a je vratar Vekić s pravočasnim iztekanjem iz vrat ubranil poskus Andreja Vombergarja z nekaj metrov. Statistika prvega polčasa govori o rahli premoči zmajev: posest žoge 53:47, streli 4:1, v okvir vrat 3:1 – vse za Olimpijo.

Jalova premoč Olimpije
Tudi Olimpija je imela v nadaljevanju pobudo, medtem ko je Bravo prežal na protinapade. V enem od njih je Milan Tučić v 59. minuti prišel do strela z leve strani kazenskega prostora, a se je z obrambo izkazal Frelih. Na drugi strani je malo pozneje Đorđe Ivanović meril mimo vrat.

Rdeči karton za Andrejašiča
V 81. minuti je Andrejašič kot zadnji obrambni igralec zaradi prekrška nad prodirajočim Matevžem Matkom na robu kazenskega prostora prejel rdeči karton, tako da je Olimpija do konca igrala z deseterico.

Bravo v Stožicah izvlekel remi proti Olimpiji

Vekić ustavil projektil Ostrca
V 85. minuti je v protinapadu do lepe priložnosti prišel Mustafa Nukić, a z nekaj metrov meril čez vrata. Na drugi strani je v sodnikovem dodatku s kakšnih 20 metrov poskusil Enrik Ostrc in namučil Vekića, ki je žogo s skrajnimi močmi odbil čez prečko. Ostalo je pri remiju. Še končna statistika: posest žoge 52:48, streli 12:8, v okvir vrat 5:3 – vse za domače.

Olimpija dve točki pred vijoličastimi
Olimpija ima na vrhu lestvice pred zadnjo četrtino prvenstva oziroma devet krogov pred koncem dve točki naskoka pred Mariborom, ki bo v petek gostoval v Kidričevem. Prenos ob 16.45 na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.