Nejc Vidmar je moral na tekmi proti Rudarju trikrat po žogo v svojo mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so si v elitnem državnem nogometnem prvenstvu privoščili nov spodrsljaj. Dvakrat so vodili z dvema zadetkoma prednosti, a se nogometaši Rudarja iz Velenja niso (pre)dali, v 79. minuti so izid s hat-trickom Milana Tučića – ta je postal prvi nogometaš po Damirju Pekiću, ki je ljubljanskemu kolektivu zabil tri zadetke – izenačili in Stožice zapustili z veliko točko.

Olimpija ne more biti zadovoljna z razpletom, na tekmi 25. kroga je v boju za naslov prvaka izgubila novi dve dragoceni točki, zdaj zaostanek za vodilnim Mariborom znaša že 10 točk.

Dve 11-m in gol Kidriča v uvodnih minutah

Kidrič in Kronaveter za dvojno vodstvo
Ljubljančani so v Stožicah s prepričljivejšo igro dobili prvi polčas. Hitro so planili na gol gostujoče ekipe in v 6. minuti že povedli. Po levi strani je prodrl Stefan Savić in podal pred gol, kjer je vratarja Mateja Radana ob prvi vratnici prehitel Rok Kidrič in dosegel svoj prvi zadetek za Olimpijo. Velenjčani so nato vrnili udarec, po prekršku nad Žigo Škoflekom v kazenskem prostoru je glavni sodnik Bojan Mertik pokazal na belo točko, s katere pa je Dominik Radić žogo poslal naravnost v vratarja Nejca Vidmarja. Kdor ne da, dobi. V 17. minuti je v obetavnem napadu Savića v kazenskem prostoru podrl vratar Radan, najstrožjo kazen je Rok Kronaveter izkoristil za 2:0. Do odmora se je gostom večkrat ponudila priložnost za zadetek, a je Vidmarjeva mreža obmirovala.

Tučić premagal Vidmarja za 2:1

Tučić nerešljiva uganka za Olimpijo
Že na uvodu drugega polčasa so Velenjčani prepolovili zaostanek, po predložku z leve strani je iz bližine mojstrsko zadel Milan Tučić. Gostje so bili v nadaljevanju podjetnejši, a v 67. minuti je moral vratar Radan po žogo znova v svojo mrežo. Z leve strani je v kazenski prostor nasprotnika lepo prodrl Savić, sprožil proti vratom, žoga se je od Klemna Bolhe odbila do Kidriča, ki je iz bližine brez težav okroglo usnje pospravil v gol za 3:1. Znova lepa prednost Olimpije, ki pa je zdržala le dve minuti. Rudar je vrnil udarec, po podaji z desne strani je Tučić znova zmanjšal zaostanek na -1 (3:2), izid je izenačil v 79. minuti, ko je ob rezervistu Janu Andrejašiću z izjemnim strelom ukanil Vidmarja. Hat-trick velenjskega napadalca!

Kidrič in Tučić še drugič med strelci
Hat-trick Tučića v 79. minuti
Po goleadi v Stožicah delitev točk

Do konca srečanja so si gostitelji prizadevali doseči zmagoviti zadetek, a zaman. Bili so neučinkoviti v napadu, Velenjčani, ki so prav tako nekajkrat nevarno zapretili, so razmeroma mirno pripeljali tekmo do konca in osvojili trdo prigarano točko.

Sirk priskrbel Muri zmago v Novi Gorici
V Novi Gorici so se pomerili nogometaši Gorice in Mure, slavili so Prekmurci, ki so v 54. minuti kaznovali neumnost slavljenca Uroša Celcerja, ki je v lastnem kazenskem prostoru namenoma igral z roko. Glavni sodnik Mihael Antić je nemudoma pokazal na belo točko, s katere je gostom minimalno zmago priskrbel Rok Sirk. Novogoričani so po zadetku poskušali več narediti v napadu, kar pa jim ni posebej dobro uspevalo, le v 73. minuti je malce z desne strani do strela prišel Andrija Filipović, toda vratar Matko Obradović je bil dobro postavljen. Pet minut pozneje je s prostega strela čez gol meril Etien Velikonja, ob izteku rednega dela srečanja je prosti strel zapravil še Celcer. Gorica bo v 26. krogu v četrtek gostovala v Kidričevem pri Aluminiju, Mura pa bo gostila Olimpijo.

Po rokometu Celcerja Mura do zmage nad Gorico

Delitev točk v Kidričevem
V Kidričevem sta se Aluminij in Krško razšla brez zmagovalca. Ekipi sta prvi polčas kar zasluženo končali s po zadetkom na vsaki strani. Prav veliko lepih priložnosti ni bilo, kljub temu pa sta moštvi unovčili svoji najboljši. Prvi so to že v 6. minuti storili Kidričani, ki so izpeljali lepo akcijo: Matic Vrbanc je podal z desne strani, Luka Štor pa je hladnokrvno zadel za 1:0. Krčani so izenačili v 22. minuti. Takrat je Sandi Ogrinec podal iz kota z desne strani, v osrčju kazenskega prostora pa je bil najvišji Milan Ilić in z glavo poskrbel za 1:1. S tem izidom se je srečanje tudi končalo.

Pregled 25. kroga Prve lige TS

Prva liga Telekom Slovenije, 25. krog, nedeljske tekme:
GORICA - MURA 0:1 (0:0)
Sirk 54./11-m

Gorica: Sorčan, Halilović, Tomiček, Lipušček, Celcer, Grudina (84./Kolenc), Šipek (84./M. Kavčič), Filipović, Osuji, Velikonja, Smajlagić (86./Gulič).

Mura: Obradović, Pucko, Peričić, Bošković, Kous, Lorbek, Kozar, Ćerimagić (63./Kouter), Šušnjara, Horvat (72./Bobičanec), Sirk (86./Karničnik).

Sodnik: Mihael Antič (Koper)

OLIMPIJA - RUDAR 3:3 (2:0)
2.050; Kidrič 6., 67., Kronaveter 19./11-m; Tučić 49., 69., 79.
Radić (Rudar) je v 13. minuti zapravil 11-m. Vratar Vidmar je njegov strel ubranil.

Olimpija: Vidmar, Maksimenko (72./Mujčić), Bagnack, Jurčević, Boakye (84./Kregar), Brkić, Tomić, Kronaveter (56./Andrejašič), Suljić, Savić, Kidrič.

Rudar Velenje: Radan, Krefl, Bolha, Tomašević, Pušaver, Ćosić, Črnčič (71./Pišek), Trifković (89./Hrubik), Tučić, Radić (76./Kobiljar), Škoflek.

Sodnik: Bojan Mertik (Lendava)

ALUMINIJ - KRŠKO 1:1 (1:1)
250; Štor 6.; Ilić 22.

Aluminij: Janžekovič, Amuzie, Kontek, Koblar, Jakšić (79./Grgić), Leko (69./Marinšek), Muminović, Petrović, Vrbanec, Maloku, Štor.

Krško: Frelih, Štefulj, Ilić, Cetina, Volarič, Perić (74./Kovačič), Ogrinec, Kordić, Jandrek, Volaš, Vukušić (83./Vekić).

Sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje)