Dare Vršič je v prvem polčasu z dvema zadetkoma (obakrat je podal Milivoje Novaković) poskrbel za preobrat in vodstvo Maribora z 1:2. Foto: www.alesfevzer.com
Miran Burgić
Miran Burgić je dosegel oba zadetka za Goričane, a je zgrešil enajstmetrovko, ki bi morda stvari zasukala drugače. Foto: www.alesfevzer.com
Zahović na vrhu lestvice strelcev ujel Glavino
Šest golov v Novi Gorici in mojstrovina Zahovića

Dare Vršič je z levico natančno meril v prvem polčasu, ko je z dvema zadetkoma poskrbel za preobrat, saj so gostitelji v 14. minuti po enajstmetrovki, ki jo je izvedel Miran Burgić, povedli. V drugem polčasu je imel svoj šov Luka Zahović, izjemen je bil njegov drugi zadetek v 85. minuti, ko si je žogo podal s peto in lobal Grega Sorčana. Vidno vlogo sta v mariborski zasedbi odigrala tudi Milivoje Novaković (tri podaje) in Jasmin Handanović, ki je v 59. minuti ubranil enajstmetrovko Burgiča za izenačenje na 2:2.

Vršič učinkovito zaključeval napade
Na tekmi, ki bi morala biti v soboto, a je bilo igrišče preveč razmočeno, je v bil v sončnem vremenu pred 1.500 gledalci v uvodnih minutah konkretnejši Maribor, toda v 14. minuti je v kazenskem prostoru padel Nigerijec Osuji, ki ga je nepravilno zaustavil vratar Handanović. Burgič je bil pri strelu z bele točke natančen. Maribor je izenačil v 35. minuti. Dare Vršič je sprejel podajo Milivoja Novakovića in z natančnim strelom matiral Grego Sorčana.

Minilo je le dobrih pet minut, ko je Vršič še enkrat natančno udaril z levico. Marko Šuler je poslal dolgo žogo v kazenski prostor, Novaković jo je z glavo podal do Vršiča, ki je spet dokazal, kako malo prostora potrebuje za zadetek.

Handanovič "prebral" Burgiča
V 59. minuti je Handanović ubranil enajstmetrovko Mirana Burgića, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Šuler. Na 1:3 je po protinapadu in novi podaji Novakovića povišal Luka Zahović. Goričani se niso predali in bili nagrajeni v 72. minuti. V gneči pred kazenskim prostorom je z glavo natančno meril Burgič in se z desetim golom sezone odkupil za zapravljeno enajstmetrovko.

Mojstrovina Zahovića
Mariboru je 16. zmago prvoligaške sezone dokončno zagotovil Luka Zahović, ki mu je v 85. minuti uspela izjemna poteza. Po podaji Mateja Palčiča je s peto žogo potisnil naprej, bil hitrejši od Alena Jogana, akcijo pa uspešno končal z lob udarcem čez Sorčana. S 13 zadetki je na vrhu lestvice strelcev ujel Dominika Glavino.