23-letni Hrvat Tom Alen Tolić, ki je bil vzgojen pri zagrebškem Dinamu, se je na 43. tekmi v prvi ligi prvič vpisal med strelce. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma v Domžalah se je začela z minuto molka za Filipa Filipovskega, nekdanji pomočnik trenerja in trener vratarjev, ki je pri rumenih sodeloval pri osvojitvi petih od šestih lovorik, je namreč umrl v 75. letu starosti.

Zdelo se je, da bodo domače navijače nogometaši razveselili s prvo zmago v sezoni, toda to jim je v izdihljajih tekme preprečil Tom Alen Tolić. Z lepim diagonalnim strelom s približno 13 metrov z desne strani je žogo poslal čez nemočnega Ajdina Mulalića. Tako Tabor kot Domžale ostajajo brez zmage – Domžale so do zdaj zbrale dve točki, Tabor pa eno.

Domžalčani, ki so bolje začeli dvoboj, so povedli v 14. minuti. Emir Saitoski je podal z desne strani na drugo vratnico, tam pa je Slobodan Vuk žogo z glavo poslal v mrežo za 1:0.

Pozneje so nekajkrat nase opozorili tudi Kraševci, v kazenskem prostoru Tabora pa je bilo znova nevarno v 32. minuti, ko je Christian Schoissengeyr s strelom z glavo zadel vratnico. V 42. minuti je Nick Perc zatresel mrežo pod prečko sežanskih vrat, toda bil je v prepovedanem položaju.

Sredi drugega polčasa je pri gostih dvakrat zapretil Nabil Khali, v 77. minuti pa je na drugi strani po kotu Schoissengeyr s strelom z glavo še enkrat stresel vratnico. Zapravljene priložnosti so se Domžalam na koncu maščevale. V strelih v okvir vrat je bilo 9:9.

V petek so Radomlje v Novi Gorici zmagale z 0:1, preostale tri tekme pa bodo v nedeljo.