Edini zadetek v Ljudskem vrtu je padel v 49. minuti. Felipe Santos je po prerivanju z branilci padel v kazenskem prostoru Velenjčanov, tako da je sodnik Silvo Borošak pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Amir Dervišević in jo poslal v levi spodnji kot vratarja Mateja Radana.

Maribor je igral v postavi Pirić, Milec, Peričić, Koblar, Viler, Pihler (64./Cretu), Dervišević (86./Vrhovec), Požeg Vancaš, Kronaveter (74./Kotnik), Felipe Santos (74./Bajde), Zahović (86./Tavares).

Oslabljena Olimpija klonila v Celju
Olimpija pa je v precej okrnjeni zasedbi gladko izgubila v Celju (3:0). Za domače so zadeli Ivan Božić (32.), Mitja Lotrič (58./11-m) in Luka Kerin (66.). Glavni trener Olimpije Safet Hadžić med drugim ni mogel računati na prvega vratarja Nejca Vidmarja, najboljšega strelca ekipe Anteja Vukušića, Luko Menala, Endrija Čekičija in Jucieja Lupeto. Od prve minute so zaigrali Orbanić, Boakye, Burin, Kamy, Jurčević, Tomić, Putinčanin, Valenčič, Knežević, Pavlović in Savić.

Derbi Maribor - Olimpija v soboto ob 20.15
Olimpija z 42 točkami vodi po jesenskem delu prvenstva. Najbližja zasledovalca Aluminij in Maribor jih imata po 38. Derbi v Ljudskem vrtu bo v soboto, 22. februarja, ob 20.15.