Varovanci Darka Milaniča so nastopili brez poškodovanih Jasmina Handanovića, Reneja Miheliča in Marcosa Tavaresa. Manjše težave s poškodbo imata tudi Jasmin Mešanović in Žan Kolmanič.

Nogometaši Maribora (fotografija je arhivska) se tako kot Olimpija, s katero bodo na derbiju 22. februarja odprli spomladanski del, pripravljajo v Turčiji. Foto: www.alesfevzer.com

Rapid je povedel v 16. minuti, ko je Koja Kitagava po globinski podaji ušel mariborski obrambi, tako da je sam prišel pred vratarja Kenana Pirića in ga matiral. Avstrijski klub je vodstvo povišal v 82. minuti. Tokrat je Taxiarchis Fountas pobegnil obrambi vijoličastih, nato pa poskrbel še za natančen zaključek za 2:0.

Viler in Pihler stresla okvir vrat
Mariborčani so bili najbližje golu v 50. minuti, ko so v eni akciji dvakrat stresli okvir vrat. Najprej Mitja Viler, nato pa še Aleks Pihler.

Postava Maribora: Pirić, Milec (46./Peričić), Koblar (46./Uskoković), Mitrović, Viler (63./Rajčević), Vrhovec, Cretu (46./Dervišević), Kronaveter (46./Pihler), Felipe Santos (46./ Bajde), Kotnik, Zahović (66./Vipotnik).

Klop: Cotman, Peričić, Rajčević, Uskoković, Pihler, Dervišević, Bajde, Vipotnik.

Poraz proti Lechu in zmaga nad Vojvodino
Mariborčani so na prvi pripravljalni tekmi v Beleku izgubili proti Lechu (0:3), na drugi pa s 3:2 ugnali Vojvodino (strelci za Maribor Pihler, Viler in Andrej Kotnik). Vijoličasti se bodo v soboto (8. 2.) za konec priprav pomerili še s slovaškim klubom Dunajska Streda.