Triglavani so zmagali v Krškem (1:3). Dva gola je zadel kapetan Luka Majcen, skupno je dosegel 10 golov, kar zadostuje za tretje mesto na lestvici najboljših strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

V prvi nedeljski tekmi je Triglav s 3:1 premagal Krško. To je četrta zmaga za Kranjčane v zadnjih petih krogih spomladanskega dela. Krčanom ni pomagala niti trenerska menjava – proti Kranjčanom je debitiral Andrej Panadić – in tako ostajajo pri eni točki v tem delu ter so prikovani na dno lestvice.

Majcen zrežiral preobrat v Krškem

Preobrat v drugem polčasu
Krčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, drugi del pa je v celoti pripadel gostom.

Krško je povedlo po hitri akciji v 28. minuti. Ante Kordić je z dolgo žogo s sredine igrišča zaposlil Marina Perića, ki je bil hitrejši od obrambe Triglava in z natančnim strelom pod prečko matiral vratarja Jalna Arka.

Triglav je po premoru v 10 minutah prišel do preobrata. Prvi strelec Kranjčanov in kapetan Luka Majcen je bil dvakrat na pravem mestu; najprej v 51. minuti, ko mu je domači vratar Marko Zalokar dal žogo "na pladenj" po strelu Davida Tijanića, drugič pa pet minut pozneje, ko je skoraj iz istega položaja žogo potisnil v mrežo po podaji Kristjana Arh-Česna. To je bil njegov jubilejni deseti zadetek v tej sezoni.

Dva hitra zadetka sta v ekipo Krškega vnesla nemir, ki je vrhunec dosegel 20 minut pred koncem, ko je moral vrata zaradi rdečega kartona zapustiti kapetan Marko Zalokar.

V 89. minuti so Triglavani potrdili zmago, po preigravanju in lepi podaji je prvi zadetek za Triglav dosegel Ivan Crnov (1:3).

Mura z gladko zmago le še dve točki od tretjega mesta

Derbi sredine lestvice pripadel Muri
Mura je morala za preskok v zgornji dom Prve lige premagati Aluminij, in to ji je uspelo, Kidričanom so se po zmagi (3:0) približali le na točko zaostanka.

Sobočani so se tako priključili tudi boju za tretje mesto oziroma za evropsko vozovnico, saj dvanajst krogov pred koncem tekmovanja za tretjeuvrščenimi Domžalami zaostajajo le dve točki.

Mura je tri točke osvojila zasluženo. V 20. minuti je Amadej Maroša, ki je izkoristil natančno podajo Luke Šušnjare in neodločnost obrambe Aluminija ter s šestih metrov z glavo matiral vratarja Luko Janžekoviča.

Sorodna novica Pirić rešil točko Maribora proti Celju, Olimpija suverena v Domžalah

Podobno je bilo tudi v 54. in 55. minuti, ko so domači dokončno rešili vprašanje zmagovalca. Luka Šušnjara je natančno meril, potem ko ga je Luka Bobičanec lepo zaposlil s podajo. Zadnji strelec, Nino Kouter, pa se ni pustil zmesti, ko je v hitrem protinapadu prišel na rob kazenskega prostora in videl nebranjen del mreže.

Sobotna derbija
Sobota je prinesla dva derbija: štajerskega in Ljubljanske kotline. Bledi Maribor je doma ob razmerju poskusov strelov 6:23 (!) izvlekel točko proti Celju (1:1). Na uvodni tekmi 24. kroga je Olimpija suvereno dobila lokalni dvoboj pri Domžalah (3:1). Na večerni tekmi sta se Rudar in Gorica razšla z 2:2.