Robert Berić je v 5. minuti tekme Maribor - Triglav dosegel prvi gol spomladanskega dela Prve lige. Foto: BoBo
Enis Đurković
Enis Đurković, ki se bo poleti iz Kranja preselil v Ljubljano k Olimpiji, je potreboval le 21 minut, da se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Marcosom Tavaresem. Foto: Aleš Fevžer
Welle Ndiaye
Nekdanji mladinec Palerma Welle N'Diaye je za Gorico dosegel tri gole, tolikokrat pa je bil tudi izključen. Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Brez golov v Novi Gorici
Mariborčani napolnili mrežo Triglava

Prvaki so v Ljudskem vrtu gostili Triglav, ki je v preteklosti že znal zagosti "vijoličastim", a zgolj v Kranju. Že v 5. minuti je prvi spomladanski gol Prve lige zabil Robert Berić, katerega je pred vrati našel prodorni Martin Milec. Po pol ure igre je sledil nov udarni prodor, tokrat Dejana Mezge, ki je na 8 metrih našel osamljenega Gorana Cvijanovića, ki mu ni bilo težko podvojiti vodstva. A silovit pritisk Maribora ni popustil: po novi podaji Mezge je vratar Pelko odbil žogo le do Marcosa Tavaresa in kapetan domačih je z glavo zadel za izid polčasa (3:0).

Đurković hitro odgovoril Tavaresu
Še zadnje dvome o razpletu večerne sobotne tekme je že v 3. minuti nadaljevanja razblinil Milec, ki je neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora. Za tolažilni zadetek Kranjčanov je v 59. minuti poskrbel Enis Đurković, ki je s tem tudi odgovoril Tavaresu, s katerim si s po 11 goli še naprej delita vrh lestvice strelcev. Do konca po seriji menjav ni bilo več spremembe izida, čeprav priložnosti na obeh straneh ni manjkalo.

Štajerci so tako dobili še deveti prvoligaški obračun z Gorenjci v Ljudskem vrtu, pri čemer skupna razlika v golih znaša že 39:7 v korist "vijoličastih". S 16. prvenstveno zmago je Maribor drugi Olimpiji znova pobegnil na 12 točk.

Senegalec izključen že tretjič letos
Prva tekma 22. kroga Gorica - Celje se je končala brez zadetkov in s kar pravičnim remijem. Celjani so sicer imeli več kot 70 minut igralca več, a tega niso znali izkoristiti. Že v 19. minuti je bil zaradi ostrega prekrška nad Blažem Vrhovcem izključen Senegalec Welle N'Diaye, za katerega je bil to že tretji rdeči karton sezone.

Simčič zaklenil goriška vrata
Predvsem v 2. polčasu so gostje pritiskali in večkrat nevarno streljali, a je goriška vrata zaklenil Vasja Simčič. Ob koncu tekme so bili streli 12:14 v korist Celja, od tega 5:8 v strelih v okvir vrat. Gorica je osvojila 24. točko, Celje pa 30. točko, s čimer oboji ostajajo na prejšnjih položajih: "vrtnice" na 7. mestu, "grofi" pa na 5. mestu.

Daljše ime in TV-prenosi
Prva slovenska nogometna liga je med zimskim spanjem doživela dve pomembni spremembi: liga se zdaj uradno imenuje Prva liga Telekom Slovenije, hkrati pa se po polletni odsotnosti prvoligaške tekme vračajo tudi na TV-zaslone.

Tekme Prve lige Telekom Slovenije bomo na MMC-ju spremljali tudi z aplikacijo Scribble Live. Če želite prispevati k "živemu" pokrivanju prvoligaških tekem, vas vabimo, da na Twitterju ali Facebooku zapišete novi uradni zaznamek ("hashtag") #plts (okrajšava uradnega imena tekmovanja).