Etien Velikonja je v 37. minuti popeljal Mariborčane v prvo vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damjan Romih
Trener Celja Damjan Romih je s svojimi varovanci še drugič zapored iztržil remi 1:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zadetki iz Maribora in Celja

Vijoličasti so po nedeljskem porazu v Kranju s tremi točkami pomirili "strasti" in Olimpiji, ki bo v nedeljo gostila Rudar, znova ušli na 15 točk.
Dve podaji Milca
V Ljudskem vrtu sta ob koncu prvega polčasa najprej zadela Etien Velikonja (zanj je bil to prvi gol po oktobru) in Saša Aleksander Živec, oba z glavo. V 61. minuti pa je po novem predložku Martina Milca z desne strani - podajalec je bil že pri prvem zadetku - drugi gol za Maribor dosegel Dalibor Volaš. Na drugi vratnici je iz bližine izkoristil nespretnost gostujočih branilcev.
Že v 13. minuti je nogometaš Domžal Igor Radovanović z roba kazenskega prostora stresel prečko. V drugem polčasu so bili vijoličasti precej nevarnejši, višji poraz gostov je preprečil vratar Nejc Vidmar. Ustavil je strele Gorana Cvijanovića, Milca in rezervista Marcosa Tavaresa.
Več priložnosti za Koprčane
Na Bonifiki sta tako Luka Koper kot Hit Gorica nastopila precej oslabljena. Najlepšo priložnost v prvem polčasu so imeli Koprčani v zadnjih sekundah, ko je po predložku Adnana Aganovića streljal Siniša Linić, gostujoča obramba pa je žogo izbila z golove črte. Enako se je zgodilo po poskusu Damirja Hadžića z glavo na začetku drugega dela.
Na drugi strani je s približno 20 metrov streljal Goran Galešić, z dobro obrambo pa se je izkazal Ermin Hasić. Gostitelji so imeli še eno lepo priložnost v 60. minuti, ko je Davor Bubanja sam stekel proti golu, toda preveč okleval in Aris Zarifović je žogo v zadnjem trenutku izbil v avt.
V Celju strelca Dolinar in Medved
Na Areni Petrol sta bila oba zadetka dosežena v prvem polčasu. Za goste je mrežo zatresel Blaž Dolinar, za domače pa Klemen Medved. Prvi je bil v 30. minuti po strelu iz kota najvišji z glavo, drugi je bil uspešen 11 minut pozneje po ostri podaji Romana Bezjaka z desne strani. Tik pred koncem polčasa je nevarno meril še Marijo Močić, ki je žogo poslal le malo mimo desne vratnice Naftinega gola. V drugem polčasu je bilo kar nekaj strelov na obeh straneh, a se izid ni več spremenil.

23. krog:
CELJE - NAFTA 1:1 (1:1)
500; Medved 41.; Dolinar 30.

Celje:
M. Kotnik, Krajcer, Bezjak, Verbič, Ristovski, Gobec, Centrih, Močić ( 68./Bakarić), Vidmajer, Žurej ( 80./T. Kotnik ), Medved .

Nafta: Ajlec, Atanasov, Dolinar , Zelko ( 64./Pavel), Sreš ( 87./Osaj), Tomažič Šeruga , Da Silva, Korošec, Vranešević ( 72./Kajtazi), Vaš, Raduha.
Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

MARIBOR - DOMŽALE 2:1 (1:1)
3.000; Velikonja 37., Volaš 61.; Živec 45.
Maribor: Handanović, Milec , Mezga ( 78./Filipović), Ibraimi ( 48./Črnic), Velikonja ( 86./Tavares), Volaš, Cvijanović, Potokar, Rajčević, Viler, Mertelj.

Domžale: Vidmar, Teinović, Radovanović, Knezović , Zec , Drevenšek ( 81./Pekić), Skubic , Elsner ( 77./Krcić), Apatič, Vuk, Živec ( 63./Gerić).
Sodnik: Miran Bukovec (Lendava)

LUKA KOPER - HIT GORICA 0:0
700 gledalcev
Luka Koper: Hasić, Blažič, Handanagić, Guberac, Linić ( 78./Žibert), Aganović ( 83./Brečević), Marčeta, Hadžić, Đukić, Bubanja ( 63./Pučko), Osterc.

Hit Gorica: Brljak, Komac, Zarifović, Galešić ( 90./Žigon), Buzeti, Plut, Arčon , Ndiaye, A. Jogan, K. Jogan ( 70./Martinović), Gregorič.
Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

Nedelja ob 15.00:
OLIMPIJA - RUDAR

MURA 05 - TRIGLAV
MARIBOR 23 16 4 3 51:25 52 OLIMPIJA 22 10 7 5 38:26 37 HIT GORICA 23 10 6 7 35:25 36 MURA 05 22 10 5 7 27:27 35 RUDAR 22 8 6 8 37:31 30 LUKA KOPER 23 7 7 9 28:27 28
DOMŽALE 23 8 4 11 27:36 28 CELJE 23 7 6 10 29:34 27 NAFTA 23 5 7 11 26:40 22 TRIGLAV 22 4 4 14 10:37 16