Moštvo Darka Milaniča ima po prvi četrtini prvenstva na vrhu lestvice 20 točk, tri več od Olimpije. Foto: EPA
Davor Bubanja in Milan Osterc
V napadu Koprčanov sta začela Davor Bubanja in Milan Osterc ter pripravila prvi zadetek na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V 18. minuti je najprej zadel Davor Bubanja, sedem minut pozneje pa je izenačil Zoran Lesjak. V 51. minuti je Koper v novo vodstvo popeljal Bojan Đukić, 13 minut pozneje pa je na 2:2 izid poravnal rezervist Marcos Tavares. V igro je prišel le tri minute prej.

Osterčev zadetek upravičeno razveljavljen
V močnem nalivu so prvi zapretili gosti v 6. minuti, ko je Robert Berić pobegnil po desni strani, a z desetih metrov streljal čez gol. Osem minut pozneje se je z leve strani v napad lepo vključil Martin Milec, a je tudi njegov strel s 14 metrov končal nad golom. Kmalu zatem se je mreža prvič zatresla. Srebrenko Posavec je stekel proti mariborskim vratom in streljal z 20 metrov, po odbiti žogi pa se je sam pred Jasminom Handanovićem znašel Bubanja in zadel za 1:0.

Vodstvo domačih ni trajalo dolgo. Lesjak je lepo vtekel z desne strani, preigral Damirja Hadžića in nato z natančno diagonalo ugnal še Igorja Nenezića. Koprčani bi lahko znova povedli v 34. minuti, ko se je Adnan Aganović sprehodil skozi mariborsko vezno vrsto, streljal s 14 metrov, a je bil Handanović znova na mestu. Pet minut zatem so se gostitelji po zaslugi Milana Osterca, ki je zadel z glavo, znova veselili, toda sodniki so gol zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavili.

Tavares odgovoril Đukiću
V drugem polčasu so Koprčani takoj pritisnili. Po petih minutah je Posavec izvedel kot z desne strani, najvišji v skoku pa je bil Đukić, ki je zadel z glavo. Tavares je končni izid postavil z lepim strelom, potem ko je Berić pobegnil po levi strani in podal v kazenski prostor.

V 80. minuti je z desetih metrov poskusil Aganović, v 84. pa z močnim strelom še Davor Bagarić, a sta oba merila previsoko. Gosti so nazadnje zapretili tik pred koncem, ko je Tavares streljal mimo gola.

9. krog:
LUKA KOPER - MARIBOR 2:2 (1:1)
1.300; Bubanja 18., Đukić 51.; Lesjak 26., Tavares 64.

Luka Koper: Nenezić, Handanagić , Linić ( 68./Pučko), Posavec, Aganović ( 80./Žibert), Bagarić , Hadžić, Đukić , Bubanja ( 72./Kelenc), Gavrić , Osterc.

Maribor: Handanović, Filipović, Milec, Mejač ( 61./Tavares), Velikonja ( 89./Volaš), Cvijanović, Potokar, Rajčević, Viler , Lesjak , Berić.

CM CELJE - MURA 05 0:1 (0:1)
800; Eterović 33.

OLIMPIJA - DOMŽALE 3:1 (2:1)
400; Anđelković 16., Vršič 36., 83./11-m; Zatkovič 29.

HIT GORICA - TRIGLAV 0:0
360 gledalcev

NAFTA - RUDAR 1:2 (1:1)
900; Polareczki 9.; Majcen 25., 52.
RK: Rotman 55./Rudar

MARIBOR 9 6 2 1 22:11 20 OLIMPIJA 9 5 2 2 17:13 17 DOMŽALE 9 4 3 2 12:9 15 HIT GORICA 9 4 2 3 14:7 14 RUDAR 9 4 2 3 15:12 14 MURA 05 9 3 2 4 8:14 11 TRIGLAV 9 3 1 5 5:17 10 CM CELJE 9 2 2 5 12:15 8 LUKA KOPER 9 1 5 3 8:12 8 NAFTA 9 1 3 5 9:12 6