Milan Anđelković (v ospredju) je načel mrežo Domžal. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ante Šimundža
Ante Šimundža je na treh tekmah, odkar vodi Muro, iztržil sedem točk. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Rudar je v Lendavi z 2:1 ugnal Nafto, Hit Gorica in Triglav pa sta se razšla brez zadetkov.
Prekrasen gol Vršiča s škarjicami
V Ljubljani je v 16. minuti Olimpijo po strelu iz kota z glavo popeljal v vodstvo Milan Anđelković, ki je dosegel tretji zadetek v letošnji sezoni. V 29. minuti je z izjemnim zadetkom izenačil Mitja Zatkovič. Natančno je meril s približno 30 metrov, potem ko mu je Damir Pekić na kratko podal žogo, ko je izvajal prosti strel.

Drugi gol za Olimpijo je v 36. minuti dosegel Dare Vršič. Po podaji Nika Omladiča z leve strani je žogo poslal v mrežo s škarjicami! Vršič je v 83. minuti zadel še z 11-metrovke, potem ko je po predložku Bojana Jovića z desne strani stranski sodnik presodil, da je Lamin Diallo igral z roko.
Dva novinca v začetnih enajstericah
Sedem minut prej so enajstmetrovko zahtevali tudi gosti, ko je v podobni akciji z roko igral Jović, a je niso dobili. V drugem polčasu je bilo sicer manj nevarnih in natančnih strelov kot v prvem.
Domžale so bile znova precej oslabljene, pri Olimpiji pa je med drugim manjkal Anej Lovrečič, ki si še ni opomogel po poškodbi. Obe ekipi sta imeli v svoji začetni enajsterici novinca: pri Olimpiji je bil to Denis Lidjan, pri Domžalah pa Mate Selak.
Eterović edini strelec v Celju
Celjani so brez zmage že šest krogov. Mura je takoj zagospodarila na igrišču, prvo lepo priložnost pa so v 12. minuti kljub temu imeli gostitelji. Ivan Firer je z lobom že ukanil Aleša Luka, a je žoga zadela desno vratnico. V 30. minuti je na drugi strani vratnico stresel Nusmir Fajić. Tri minute pozneje so se Sobočani vendarle veselili vodstva. Po akciji Erika Janže je v polno meril Mate Eterović.
Na začetku drugega polčasa je okvir vrat nastreljal še Fajić. V nadaljevanju so Celjani vzpostavili ravnotežje in imeli jalovo premoč, najlepšo priložnost pa zapravili v sodnikovem podaljšku po prostem strelu Zorana Pavlovića.

Velenjčani z igralcem manj zadržali tri točke
Rudar je v 55. minuti tekme v Lendavi ostal brez Rajka Rotmana, ki je zaradi grobega prekrška dobil rdeči karton, a je do konca zadržal vodstvo z 2:1. Nafta je povedla v 9. minuti, ko je David Tomažič Šeruga z dolgo diagonalno podajo poslal v ogenj Rolanda Polareczkega, ta pa je s slabih 20 metrov z lepim strelom zadel velenjsko mrežo.
"Knapi" so izenačili iz prve priložnosti, v 25. minuti je Luka Majcen neoviran z 18 metrov poslal žogo v desni spodnji kot. Majcen je v 52. minuti postavil tudi končni izid po bliskovitem protinapadu in napaki vratarja Aleša Ajleca. Nafti z jalovimi napadi ni uspelo izenačiti.

Kar nekaj priložnosti, a brez gola
Novogoričani in Kranjčani so prikazali odprto predstavo, a kljub kar nekaj priložnostim ne enim ne drugim ni uspelo zatresti mreže. V prvem polčasu je dvakrat poskusil Vito Plut. V uvodu drugega dela so najprej dva strela prek Bernarda Stjepanovića in Anžeta Košnika sprožili gosti, a nevarneje je bilo na drugi strani v 54. minuti, ko je William Franklin Vicente že preigral Miho Gracarja, vendar nato žogo poslal mimo gola. Vratar Triglava se je izkazal v 82. minuti, ko je ubranil strel Nebojše Kovačevića.
9. krog:
CM CELJE - MURA 05 0:1 (0:1)
800; Eterović 33.
CM Celje: Mujčinović, Krajcer, Krljanović (59./Đaković), Bezjak, Kapić, Močivnik, Radulović (41./Bakarić), Pavlović, Gobec, Firer, Medved (85./Marijan).
Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (87./Pavel), Lotrič, Fajić (92./Kouter), Janža, Eterović (81./Sprečo), Rep, Dodlek, Maruško, Kous.

OLIMPIJA - DOMŽALE 3:1 (2:1)
400; Anđelković 16., Vršič 36., 83./11-m; Zatkovič 29.
Olimpija: Džafić, Lidjan, Jović, Škerjanc (91./Smiljanić), Valenčič (70./Fink), Anđelković, Omladič, Vršič, Radujko, Čadikovski (62./Bešić), Sretenović.
Domžale: Vidmar, Diallo, Teinović (86./Požeg Vancaš), Horvat, Pekić, Zadnikar (72./Osmanaj), Zatkovič, Selak (57./Vrhunc), Smukavec, Korun, Elsner.

HIT GORICA - TRIGLAV 0:0
360 gledalcev

Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Vicente (84./Arčon), Galešić, Plut (84./Stojanović), N. Mevlja, M. Mevlja, Širok, A. Jogan, Žigon (60./K. Jogan).
Triglav:
Gracar, Smolej, Stjepanović, Krcić, Dolžan, Romič (63./Jelar), Najdenov, Košnik (87./Zornik), Šušteršič, Čoralić, Bunderla (90./Burgar).

NAFTA - RUDAR 1:2 (1:1)
900; Polareczki 9.; Majcen 25., 52.
RK: Rotman 55./Rudar
Nafta: Ajlec, Matjašec, Jerebic, Tomažič Šeruga, Da Silva, Polareczki (83./Vori), Korošec (61./P. Vöröš), Vranešević, Caban, Vaš, Raduha (46./Zelko).
Rudar: Savić, Mujaković, Jeseničnik, Trifković (90./Rošer), Majcen, Rotman, Berko, Žinko, Bratanović (78./Bizjak), Tolimir, Stojnić.

Nedelja ob 20.00:
LUKA KOPER - MARIBOR

MARIBOR 8 6 1 1 20:9 19 OLIMPIJA 9 5 2 2 17:13 17 DOMŽALE 9 4 3 2 12:9 15 HIT GORICA 9 4 2 3 14:7 14 RUDAR 9 4 2 3 15:12 14 MURA 05 9 3 2 4 8:14 11 TRIGLAV 9 3 1 5 5:17 10 CM CELJE 9 2 2 5 12:15 8 LUKA KOPER 8 1 4 3 6:10 7 NAFTA 9 1 3 5 9:12 6