Veliko veselje Mariborčanov na Fazaneriji. Navijači upajo, da je velike krize konec. Foto: www.alesfevzer.com

Damir Krznar se je veselil prve zmage na klopi Maribora. Celotna klop je dihala enotno, vijoličasti so nujno potrebovali tri točke in prikazali daleč najboljšo predstavo v letošnji sezoni. V prvem polčasu je odlični vratar Menno Bergsen ohranil mrežo nedotaknjeno, v drugem delu pa so Štajerci prikazali precej boljšo igro.

Mura, ki je tokrat pogrešala kaznovanega Kaija Cipota, je doživela drugi poraz, vendar ostala na četrtem mestu, a tudi z velikim zaostankom 12 točk.

Roko Baturina je bil sproščen na novinarski konferenci po tekmi. To je bil njegov tretji zadetek v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Fazanerija srečen kraj za Mariborčane
22. maja je Maribor na Fazaneriji proslavil 16. naslov državnega prvaka. Le tri mesece in šest dni je minilo od velikega slavja, ko je najboljši strelec Prve lige v pretekli sezoni Ognjen Mudrinski s cigaro blestel pred številnimi novinarji. Poleti so se v Ljudskem vrtu zgodile številne spremembe. Poleg Mudrinskega so odšli tudi Marko Alvir, Đorđe Ivanović in Nino Žugelj, Marin Milec je poškodovan, seveda pa ne smemo pozabiti, da je v pokoj odšel dolgoletni kapetan Marcos Tavares.

Maribor je ostal brez evropske jeseni, potem ko je v četrtek izgubil pri Cluju v Romuniji z 0:1. Ob tem, ko so ostali brez treh milijonov evrov Uefine nagrade, je zdaj realnost vijoličastih samo Prva liga, kjer zaostanek za vodilno Olimpijo znaša ogromnih 14 točk. Do današnjega popoldneva je Maribor v letošnji sezoni Prve lige zmagal le enkrat, ko je doma premagal Gorico s 3:2. Od takrat so vijoličasti nanizali šest porazov, nato je sledila trenerska menjava.

Morris stresel prečko
Gostitelji so začeli srečanje precej odločneje. Po podaji iz kota je bil v 13. minuti najvišji v skoku Darick Kobie Morris, ki je z glavo stresel prečko. V 24. minuti se je z odličnim posredovanjem izkazal Menno Bergsen. Srđan Kuzmić je nevarno zapretil.

Po pol ure igre so se Mariborčani otresli pritiska. Ivan Brnić je streljal z roba kazenskega prostora, žogo je zavrtinčil pod prečko, Matko Obradović pa je s parado odbil žogo v kot.

V zadnji minuti prvega polčasa je Bergsen z zaporednima obrambama preprečil vodstvo Mure. Najprej je ustavil poskus Tia Cipota, nato še Shabanhaxhaja.

Baturina unovčil podajo Božića
V drugem polčasu je Klemen Pucko v 59. minuti po kotu streljal z leve strani in za malo poslal žogo mimo vrat. Potem ko se je igra dokaj umirila, pa je v 75. minuti Maribor, ki je v drugem polčasu zamenjal igralni sistem na tri srednje branilce, povedel. Marko Božić je žogo poslal v kazenski prostor, Roko Baturina pa je z levo nogo matiral Obradovića. Žoga je zadela Morrisa in vratar Mure je bil nemočen.

Mura je poskušala doseči izenačujoči zadetek, še najbližje je bil Mihael Klepač v 83. minuti, a ni bil natančen.