Ricardo Alves (v sredini) je v nedeljo dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni, ko je postavil končni izid 3:0. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor
Maribor je v državnem prvenstvu neporažen na zadnjih 12 tekmah. Foto: BoBo

Tekma v Stožicah bo ob 18.00, medtem ko se bo srečanje v Ljudskem vrtu, kjer bo gostovala Luka Koper, začelo ob 20.15.

"Mislim, da se dvigujemo iz tekme v tekmo. Potrebovali smo nekaj časa, da smo v popolnosti osvojili nov sistem igre. Če nekdo proti nam poskuša igrati, kot je Krško, nam je lažje. In hitro dosežemo zadetek. Takšnih tekem bi si želel čim več. Gledalci uživajo in bodo še uživali," je po sobotni zmagi s 4:0 povedal Dare Vršič, ki je dosegel gol in dodal dve podaji.
Proti Kopru se vendarle obeta težje delo, Primorci na zadnjih dveh tekmah niso prejeli gola, a ga tudi niso dosegli. V 1. krogu so v Mariboru klonili šele v 94. minuti, ko je za slavje z 1:0 zadel ravno Vršič.

"Koprčani imajo dober kader, a do zdaj niso pokazali vsega, česar so sposobni. Čaka nas boj proti obrambno usmerjeni ekipi. Potrebovali bomo precej potrpežljivosti, vendar verjamem, da bomo z našo kreativnostjo našli pot do gostujočih vrat,” je za spletno stran kluba dejal trener Darko Milanič. Zaradi bolečin v kolenu je vprašljiv nastop Rodriga Defendija.

Pokazali, da jih je več, kot samo 12 ali 13
Olimpija je bila nazadnje ob odsotnosti Roka Kronavetra, Juliusa Wobaya, Kenana Bajrića (vsi so imeli zdravstvene težave) in Mihe Zajca (kartoni) s 3:0 boljša od Aluminija, a je rezerv v igri še veliko.
"Poškodbe igralcev v tem delu sezone so normalne, pokazalo pa se je, da nas je več, kot samo 12 ali 13. Še posebej Mario Jurčević je dobro izkoristil priložnost. Je pa res, da samozavest moštva ta hip ni na zelo visoki ravni, ker se v javnosti predstavlja, da v tem trenutku ekipa ni prava. Fantje se borijo proti temu, potem si še pod določenim pritiskom, ko igraš zadnji. Vse to vpliva na predstave. V prvem polčasu smo izgubljali dvoboje v vezni vrsti in se slabo vračali po izgubljenih žogah, kreativnosti je bilo malo. Ricardo Alves nam je kljub težavam s hrbtom v zadnjem tednu v drugem polčasu prinesel veliko v smislu kreativnosti, razigranosti in točnih podaj naprej, ko smo spremenili tudi postavitev. Pokazali smo, da smo še tukaj in da se bomo borili, da si do konca jesenskega dela priborimo nazaj želeno prvo mesto," je po zmagi razmišljal trener Luka Elsner.