Dejan Kelhar je z glavo popeljal Olimpijo v vodstvo. Foto: BoBo
Danijel Miškić, Denis Klinar
Danijel Miškić je zadel za 2:0, v naslednjem krogu, ki bo v sredo, pa ga čaka dvoboj z nekdanjim klubom Celjem. Foto: BoBo
Olimpija v Stožicah odpravila Aluminij

Zmaji so po dveh zmagah v pokalu in slavju v Kidričevem znova vknjižili tri točke proti Aluminiju in ponovno ujeli priključek z večnimi tekmeci iz Maribora, ki imajo pred Ljubljančani točko naskoka. Olimpija, ki je zaradi štirih rumenih kartonov igrala brez najboljšega posameznika Mihe Zajca, zaradi težav z zobmi pa je manjkal tudi drugi reprezentančni vezist Rok Kronaveter, sicer ni blestela, a bila boljša, odigrala rutinirano in učinkovito ter povsem zasluženo osvojila 12. zmago v tej sezoni. Nogometaši iz Kidričevega so drugič zapored izgubili, nadaljuje pa se njihova strelska neučinkovitost. Že na četrti tekmi zapored jim ni uspelo zatresti mreže.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Na sredini, kjer je igral tudi Blessing Eleke, so državni prvaki hitro zagospodarili in imeli niti igre v svojih nogah. V 17. minuti so Ljubljančani kronali premoč. S prostega strela je Etien Velikonja poslal natančen predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Olimpijin centralni branilec Dejan Kelhar, ki je z glavo žogo poslal v mrežo.

V 32. minuti so gostitelji povišali prednost. Danijel Miškić se je z 20 metrov odločil za strel z desnico. Zadel je Josipa Zebo, toda odbita žoga je prišla nazaj do hrvaškega vezista, ki je v drugo streljal z levico in po tleh presenetil Luko Janžekovića, ki bi lahko bolje posredoval. Čeprav so zatem nekoliko napadalneje zaigrali gostje, pa so bili domači nogometaši še enkrat blizu zadetka, ko je z roba kazenskega strela poskusil Darijan Matić, a mu je veselje preprečil okvir vrat.

Drugi polčas je namesto napadalca Lea Benka začel Ricardo Alves. Po vstopu portugalskega igralca vezne vrste se je spremenila tudi domača postavitev, je pa Alves že po 11 minutah po vstopu na zelenico zatresel mrežo. Po desni strani je prodrl Eleke, ki je našel Alvesa, ta pa je žogo mirno zaustavil in jo poslal v nebranjen del mreže. Po tretjem golu so zmaji prepustili narekovanje ritma gostom, ki so bili nevarni že pri zaostanku z 2:0, a se je Rok Vodišek izkazal z obrambo Dejanu Krljanoviću, mladi ljubljanski vratar pa je zaustavil tudi vse nadaljnje poskuse Aluminija.