Navijači Krškega
Navijači Krškega so na tribunah domžalskega stadiona zvesto spodbujali svoje ljubljence. Foto: www.alesfevzer.com
Domžale jubilej obeležile z zmago

Z zmago in novimi tremi točkami so se Domžalčani na prvenstveni lestvici povzpeli na tretje mesto, za drugouvrščeno Gorico zaostajajo za pet točk, pred četrtouvrščenim Mariborom pa imajo točko naskoka. Krško ostaja na predzadnjem mestu.

Domžale, ki so odigrale 300. domačo tekmo v najelitnejši slovenski nogometni ligi - prvo so odigrale avgusta leta 1991 -, so zasluženo zmagale. Gostitelji so hitro prevzeli pobudo, že zgodaj smuknili v prednost, jo po dobri uri igre podvojili in jo ohranili do konca.

Vuk v polno že v 13. minuti
Krčani ob Kamniški Bistrici niso blesteli. Na vsej tekmi si niso priigrali niti ene prave priložnosti, v okvir gola niso sprožili niti enkrat. So bili pa zato dejavnejši Domžalčani, ki so proti vratom Marka Zalokarja sprožili 15-krat, dvakrat je žoga pristala v mreži. Prvič že v 13. minuti, ko je v polno zadel Vuk. Ta je žogo sprejel na robu kazenskega prostora, lepo preigral gostujočega branilca in z levico neubranljivo zadel za 1:0. Žoga se je od prečke odbila v gol. Do odmora so si dvakratni slovenski prvaki pripravili še nekaj polpriložnosti - zapravila sta jih Benjamin Morel in Matic Črnic.

Domžale preprosto boljši nasprotnik
V nadaljevanju so Domžalčani izvedli nekaj nevarnih akcij, v 63. minuti pa po navezi Trajkovski-Vuk vodstvo podvojili. Dejan Trajkovski je z leve strani pred vrata poslal odličen predložek, ki ga je Vuk z glavo preusmeril proti golu. Zalokar je bil sicer blizu obrambe, a okroglega usnja mu ni uspelo odbiti. Rumeni so še naprej napadali, nekaj minut po drugem zadetku je Trajkovski ogrel Zalokarjeve dlani, v 74. minuti je po lepi akciji rezervista Juninha Črnic zadel še zunanji del mreže. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik Nejc Kajtazović odpiskal konec tekme.