Črnomaljci so razočarali s spomladanskimi predstavami, v prevenstvu so prehiteli le Rudar iz Velenja. Foto: RTV SLO

V Slovenskih Konjicah sta se nasprotnika pred 1.200 gledalci po enakovredni in izenačeni igri razšla z remijem. Povedli so gostitelji v 24. minuti, ko je bil po podaji Antonia Pranjiča najbolj priseben Danir Močič. V 37. minuti je Aleš Mejač zadel prečko za goste.

V drugem polčasu so prevladovali Črnomaljci, ki so preobrnili izid. Po golih Dejana Grabiča iz prostega strela in Jospia Špeliča, ki je izkoristil napako domače obrambe, je Brane Vodopivec v 86. minuti iz prostega strela izenačil na 2:2. Odločilna tekma bo v nedeljo ob 17.00 v Črnomlju.

Gostitelji so igrali še pod vtisom sobotnega šoka, ko so s porazom proti Factorju (1:2) izgubili prvo mesto in s tem neposredno napredovanje v prvo ligo, še dodatno so bili oslabljeni zaradi odstotnosti stebra obrambe Tomaža Toplaka. Bela krajina je v zadnjih krogih načrtno spočila nosilce igre in tudi ni imela težav s kartoni ali poškodbami. Vseeno bi bil skupni neuspeh v dodatnih kvalifikacijah velikansko razočaranje za Črnomaljce.