Strelec prvega zadetka za Kaiserslautern Iličević je bil zaradi drugega prejetega rumenega kartona izključen v zadnji minuti. Foto: Reuters
Srdjan Lakić
Zadetek Lakića je domače navijače poslal v delirij. Foto: Reuters
Milivoje Novakovič
Na Milivoja Novakoviča so branilci Werderja dobro pazili. Foto: EPA

Na Betzenberg sploh ne bomo več šli, točke bomo poslali kar po pošti,” je na začetku osemdesetih let dejal legendarni Paul Breitner. Kaiserslautern je bil na domačem igrišču dolga leta nerešljiva uganka za Bavarce. V zadnjih letih se je to spremenilo, saj je to prva zmaga nad 22-kratnimi nemškimi prvaki po aprilu 1999. Kaiserlsautern je zadnje štiri sezone igral v drugi nemški ligi, leta 2008 se je šele v zadnjem krogu rešil izpada v tretjo ligo.

Müller zapravil veliko priložnost
49.780 gledalcev je pripravilo neverjetno vzdušje, na klub je prispelo kar 130.000 prošenj za vstopnice. Bayern je vseskozi narekoval ritem igre, a je bil kronično neučinkovit. V 24. minuti se je Thomas Müller po veliki napaki obrambe gostiteljev znašel popolnoma sam pred vratarjem Tobiasom Sipplom. Najboljši strelec svetovnega prvenstva je streljal mimo vrat, čeprav sta bila desno neovirana še Ivica Olić in Miroslav Klose.

Dva gola v 66 sekundah
V 36. minuti je Christian Tiffert podal z desne strani, Adam Nemec je prepustil žogo Iličeviću, ki je z 18 metrov z desnico zatresel mrežo. Šokirani gostje so krenili s sredine in izgubili žogo, Iličević je potegnil po levi strani, podal v sredino, kjer je Holger Badstuber zamudil, Lakić pa je z desetih metrov z desico povišal na 2:0. Betzenberg se je tresel po sijajnih 66 sekundah.

"Bunker" gostiteljev zdržal vse napade
Do konca prvega dela in ves drugi del so se gostitelji borili do zadnjega atoma moči, velikokrat so stali z enajstimi možmi v kazenskem prostoru, a zdržali. Klose je na začetku nadaljevanja streljal prek vrat, nato je njegov poskus zadržal Sippel. Tudi Franck Ribery ni imel svojega dne, v 56. minuti je s prostega strela s 17 metrov meril previsoko. Louis van Gaal je v igro poslal Danijela Pranjića, Maria Gomeza (veliko zanimanje zanj je pokazal Liverpool) in Tonija Kroosa. Prav Kroos je imel lepo priložnost v 67. minuti, ko je z volejem streljal naravnost v Sippla. V sodnikovem podaljšku je igralec tekme Iličević prejel drugi rumeni karton po prekršku nad Philippom Lahmom.

Navijači sanjajo o ponovitvi sezone 97/98
Kaiserslautern se je leta 1997 vrnil iz drugo lige, premagal Bayern in senzacionalno osvojil naslov prvaka. Letos ima po dveh krogih šest točk … Pri Bayernu se je zelo poznalo, da nemški reprezentanti še niso v polni pripravljenosti, zato bosta dva tedna odmora v Bundesligi prišla zelo prav. V naslednjem krogu se obeta derbi na Allianz Areni, 11. septembra prihaja Werder.

Köln in Schalke zaenkrat brez točk
"Slovenski" Köln se je znašel na dnu lestvice, potem ko je s 4:2 klonil v Bremnu. Za Werder je dvakrat zadel Goran Arnautović. Mišo Brečko je igral vso tekmo, Milivoje Novakovič pa do 77. minute. Tudi Schalke je doživel drugi poraz. Na domačem igrišču ga je z 1:2 presenetil Hannover. Za "severnjake" sta bila uspešna Konstantin Rausch in Mohammed Abdellaoue.

Mainz od 0:3 do 4:3
Wolfsburg je po 30 minutah proti Mainzu vodil že s 3:0, nato pa so gostje uprizorili redko viden preobrat, ki ga je z zmagovitim golom 5 minut pred koncem kronal Adam Szalai.