Milivoje Novaković je dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Šindži Kagava
Šindži Kagava je dosegel dva zadetka in podal pri golu Gündogana za 1:4. Foto: EPA

Köln, ki se krčevito bori za obstanek, je povedel v 13. minuti. Martin Lanig je z desne strani podal pred vrata, kjer se je Neven Subotić slabo postavil, Milivoje Novaković pa je neoviran z glavo zatresel mrežo. Vratar Roman Weidenfeller je zapustil vrata in nato ni imel možnosti za posredovanje. 50.000 gledalcev je bilo navdušeno po četrtem golu "Nove" v letošnji sezoni.

Rumeni-črni so izenačili v 26. minuti, ko je s prostega strela z desne strani podal Marcel Schmelzer, najvišje pa je skočil Lukasz Piszczek. Do polčasa je gostiteljem še uspelo zadržati neodločen izid.

V drugem polčasu razpad sistema pri Kölnu
Razigrani Piszczek je že v prvi akciji drugega polčasa podal na desno stran kazenskega prostora, kjer je Šindži Kagava z desnico iz težkega položaja poslal žogo mimo vratarja Michaela Rensinga pod prečko. Prvaki so se nato popolnoma razigrali. Po kombinaciji sijajnega Kagave in Jakuba Blaszczykowskega je bil popolnoma sam pred vrati Robert Lewandowski, ki je povišal na 1:3.

V zadnjih desetih minutah je igra Kölna popolnoma razpadla. Ilkay Gündogan, Kagava in Ivan Perišić so do vrha napolnili mrežo kozličkov. Dortmundčani so v Bundesligi neporaženi že 20 tekem.