Odločilni trenutek tekme, ko je Steven N'Zonzi premagal Jana Oblaka. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je z bele točke v 94. minuti odločil zmagovalca na Mestalli. Foto: EPA
Messi je dosegel edini zadetek v prvem polčasu. Foto: Reuters
Andres Iniesta
Andres Iniesta je moral igrišče zapustiti na nosilih. Zaradi poškodbe kolenskih vezi bo odsoten od šest do osem tednov. Foto: EPA
Rodrigo
Rodrigo je v uvodnih minutah drugega polčasa zadel za preobrat Valencie na Mestalli. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je s silovitim strelom z leve strani poravnal izid na 2:2. Foto: EPA

la Sevilla in jih tako preskočila na prvenstveni lestvici. Na vrhu je zdaj sam Real.

Junak tekme v Sevilli je bil Steven N'Zonzi, ki je za prvo zmago Andaluzijcev nad Atleticom po šestih letih zadel v 72. minuti. 27-letni Francoz je po lepi podaji Luciana Vietta prodrl sam pred vratarja Jana Oblaka in ga hladnokrvno matiral. To je bil šele četrti zadetek, ki ga je Oblak prejel v devetih krogih.

Sevilla je bila večino tekme boljše moštvo. Najbližje zadetku je bil Samir Nasri, ki je na začetku drugega polčasa zadel okvir vrat. Upanje na preobrat oziroma vsaj točko Atletica se je močno zmanjšalo v 77. minuti, ko je moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča Koke.

Real spet rešil rezervist Morata
Real je v večerni tekmi izkoristil priložnost, da sam zasede vrh prvenstvene lestvice. Evropski prvaki so se dolgo mučili z Athleticom iz Bilbaa. V 83. minuti jih je rešil rezervist Alvaro Morata, ki je postavil končni izid 2:1. Madridčani so povedli v 7. minuti prek Karima Benzemaja, a je še v prvi tretjini tekme izenačil Sabin.
Real je v nadaljevanju silovito pritiskal in zapravil kup priložnosti. Ko so navijači v močnem nalivu skorajda že obupali, se je za aduta iz rokava znova izkazal Morata, ki je iz drugega poskusa zadel po podaji Garetha Bala.
Barcelona v zadnjih vzdihljajih slavila v Valencii
Nogometaši Barcelone so dobili sobotni derbi La Lige. Na Mestalli so s 3:2 premagali Valencio. Mož odločitve je bil Lionel Messi, ki je v 94. minuti zadel 11-metrovko.

Gostje s Camp Noua so v Valencio prišli z lepo popotnico, med tednom so s kar 4:0 v Ligi prvakov odpravili vodilno ekipo angleškega prvenstva Manchester City. Blestel je Lionel Messi, ki je dosegel že 7. hat-trick v tem tekmovanju. Odlično strelsko formo je nadaljeval tudi v Valencii.

Messi spet zatresel mrežo
Nogometaši Barcelone so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, gostitelji so jih ustavljali z grobimi prekrški, v enem izmed njih jo je huje skupil Andres Iniesta, ki je moral zaradi poškodbe kolena zapustiti zelenico (po neuradnih podatkih naj bi bil z zelenic odsoten dobra dva meseca), namesto njega pa je v igro vstopil Ivan Rakitić. V 22. minuti so gostje s Camp Noua vendarle povedli, potem ko je Lionel Messi lepo sprejel podajo, si pripravil prostor za strel in silovito sprožil proti vratom. V času strela je bil Luis Suarez v prepovedanem položaju. Urugvajec je žogo, ki je pristala v mreži, preskočil. Vratar Diego Alves je nemudoma odhitel do glavnega sodnika Alberta Undiana in zahteval razveljavitev zadetka zaradi prepovedanega položaja, a je za ugovarjanje prejel karton rumene barve.

Barcelona je bila precej podjetnejša, do odmora si je priigrala nekaj lepih polpriložnosti, Alves je večkrat preprečil veselje Suarezu. V zaključku prvega polčasa sta se na obeh straneh ponudili še po ena priložnost. Najprej je Marc-Andre ter Stegen ubranil strel Danielu Pareju, v drugi minuti sodnikovega dodatka je Neymar s škarjicami meril previsoko.

Preobrat Valencie v treh minutah
Valencia v drugem polčasu ni potrebovala dolgo, da je izid poravnala. Kmalu za tem, ko je Rakitić iz neposredne bližine po Neymarjevem odbitem strelu zatresel vratnico, je v polno na drugi strani zadel rezervist Munir El Haddadi. 21-letnik, ki pri Valencii igra kot posojen nogometaš prav iz vrst Barcelone, je s 15 metrov z levico premagal Ter Stegna, ki je bil povsem nemočen. Gostitelji so zavohali kri, silovito pritisnili na zadnjo vrsto nasprotnika, tri minute pozneje so povedli! Po krasni podaji Luisa Nanija je 'iz prve' z diagonalnim strelom za preobrat poskrbel Rodrigo. Mestalla je eksplodirala od navdušenja.

Messi zadel za zmago
Toda navdušenje ni trajalo dolgo. Po dobri uri igre je izenačil Suarez. Ta je v mrežo z leve strani pospravil odbiti strel z glavo po predložku iz kota. Do konca sta se obe ekipi želeli dokopati do polnega izkupička točk, bolje je kazalo domačinom, ki bi lahko prek Nanija ukradli zmago, a je Ter Stegen poskrbel, da se mreža ni zatresla.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli brez zmagovalca, je Undiano pokazal na belo točko, potem ko je v kazenskem prostoru padel Suarez. Odgovornost je na svoja pleča prevzel Messi, ki je žogo le spravil za Alvesov hrbet in poskrbel za veliko slavje svoje ekipe, ki pa ga je nekoliko skazila odvržena plastenka vode na zelenico, ki je v glavo zadela Neymarja.

Iniesta bo odsoten od šest do osem tednov
Vezist Barcelone Andres Iniesta si je v 13. minuti po posredovanju Enza Pereza (sodnik Perezu ni pokazal niti rumenega kartona) poškodoval kolenske vezi. Igrišče je moral zapustiti na nosilih, zaradi poškodbe pa bo kapetan katalonske ekipe odsoten od šest do osem tednov.