Jan Oblak je imel oči na žogi, vendar je bil strel preveč natančen. Foto: Reuters

Diego Simeone je bil brez petih igralcev udarne postave, a je vseeno sestavil močno, napadalno enajsterico. Na bočnih položajih sta bila hitra Angel Correa in Thomas Lemar, v napadu pa je Antoinu Griezmannu družbo delal Alvaro Morata, ki je debitiral v dresu Atletica po prihodu iz Chelseaja.

Spektakularna obramba Oblaka
Atletico je bil v težavah že takoj na začetku tekme. Po predložku s kota je z glavo streljal Zouhair Feddal, a je s spektakularno parado zadetek preprečil Jan Oblak. Sodnikova piščalka je ostala nema na začetku drugega polčasa, ko je Morata po prekršku v kazenskem prostoru zahteval enajstmetrovko. Kljub protestom Madridčanov se sodnik ni odločil za pregled videoposnetka.

Odločila nespretnost Luisa Felipeja
Deset minut pozneje je Betis povedel. Luis Felipe je v kazenskem prostoru skušal po predložku obvladati žogo s prsmi, a je igral z roko. Sodnik je pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Canales. Oblak je uganil smer, vendar je bil prekratek. Nekaj minut pozneje je sprožil Griezmann, vendar je zadel le okvir vrat.

To je prvi poraz Atletica v španskem prvenstvu po 1. septembru.

Barcelona, ki je dan prej doma le remizirala z Valencio, je tako prednost na vrhu povišala s petih na šest točk.

Real še osem točk od vrha
Največ izmed velike trojke je v 22. krogu pridobil Real Madrid, ki je s 3:0 na svojem stadionu premagal Alaves in zdaj za Barcelono zaostaja za osem točk. V 30. minuti je Madridčane v vodstvo popeljal Karim Benzema, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti po podaji Reguilona. Na 2:0 je v 80. minuti povišal Vinicius, kar je njegov drugi prvenstveni gol v dresu Reala. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Mariano.