Matjaž Kek je prvič v letošnji sezoni okusil grenkobo poraza. Foto: EPA

Izbranci Matjaža Keka so imeli večji del tekme premoč, v zaključkih akcij so bili nezbrani in niti enkrat niso streljali v okvir vrat. Roman Bezjak je vstopil v igro v 56. minuti. Rijeka prvenstvenega poraza ni doživela v zadnjih 45 tekmah oziroma 396 dneh.

Lokomotiva je odločilni zadetek dosegla v sodnikovem podaljšku iz enajstmetrovke po prekršku Franka Andrijaševića. Lovro Majer je v 92. minuti matiral vratarja Andreja Prskala.

Zagrebški Dinamo je že v četrtek odpravil Inter v Zaprešiću s 3:0. Obeta se izjemno napet zaključek. V naslednjem krogu na Rujevico prihaja splitski Hajduk, ki je danes napolnil mrežo Osijeka (5:1) in se povzpel na tretje mesto. O naslovu hrvaškega prvaka lahko odloča derbi Dinama in Rijeke v zadnjem kolu prvenstva na stadionu Maksimir v Zagrebu.

Lestvica: Rijeka 79, Dinamo Zagreb 74, Hajduk Split 62, Osijek 59, Lokomotiva 36, Slaven Belupo 35, Istra 1961 33, Inter Zaprešić 25, RNK Split 18, Cibalia 13.