Bonifacio je najprej izgubil dvoboj s Tavaresom, kar je v nadaljevanju akcije pripeljalo do gola Maribora. Pozneje je brazilski branilec izenačil izid. Foto: MMC RTV SLO
Rene Mihelič
Rene Mihelič je zadel z natančnim strelom po tleh z okoli 13 metrov. Foto: MMC RTV SLO
Jan Oblak
Mladi Olimpijin vratar Jan Oblak je znova sijajno opravil delo. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija odščipnila točki Mariboru

Pred okoli 1.500 gledalci v Spodnji Šiški, med katerimi je bilo tudi okoli 200 viol, je Olimpija začela zelo obetavno. Prvo priložnost je imel že v 3. minuti Luka Prašnikar, ki je z lobom poslal žogo čez vrata Marka Pridigarja. Malo pozneje je iz bližine streljal še Davor Škerjanc, a je zadetek preprečil Suad Filekovič.

Oblak in vratnica preprečila vodstvo vijoličastih
V 10. minuti je Maribor izpeljal prvo nevarno akcijo in takoj izsilil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Brazilec Bonifacio. Slednjega je žoga ob predložku Marcosa Tavaresa zadela v roko. Strel z bele točke je izvedel Dragan Jelič, a je Jan Oblak njegov strel odbil v vratnico.

Bonifacio se je odkupil za napako
Kar ni uspelo Jeliču, je v 20. minuti Reneju Miheliču. Tavares je na desni strani kazenskega prostora znova ušel Bonifaciu in podal na daljšo vratnico, kjer je Aleš Mertelj žogo "zavrnil" na rob kazenskega prostora, od tam pa je Mihelič "s prve" zadel desni spodnji kot Oblakovih vrat. A veselje vijoličastih je bilo kratkotrajno, saj je v 24. minuti Bonifacio po podaji Agima Ibraimija s prostega strela izenačil.

Rujovič v vratnico
V 32. minuti je imela Olimpija sijajno priložnost za vodstvo, potem ko je Prašnikar z desne strani podal v sredino, kjer je žoga po strelu Enesa Rujoviča z glavo oplazila vratnico. Statistika ob koncu prvega polčasa: streli v okvir vrat (5:5), posest žoge (43:57 za Maribor).

Nadaljevanje prineslo uspavanko
Drugi polčas je postregel z malo dobrega nogometa. Nekoliko aktivnejša je bila Olimpija, a so bile redke polpriložnosti lahek plen za gostujočo obrambo. V 64. minuti je sodnik Damir Skomina zaradi ugovarjanja izključil Safeta Hadžiča, pomočnika domačega trenerja Roberta Pevnika.