Je Gregory Coupet po tej poškodbi že končal sezono? Foto: Reuters
Jeremy Clement
Jeremy Clement (levo) je dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Jimmy Juan
Jimmy Juan je bil eden izmed treh igralcev Grenobla, ki je dosegel zadetek. Foto: Reuters

Tekmo je odločil Jeremy Clement, ki je v 67. minuti po podaji Brazilca Ceara zadel z glavo. Že nekaj sekund pozneje je v nasprotnem kazenskem prostoru padel Roy Contout, a je sodnikova piščalka ostala nema.

Poškodba Coupeta
Parižani kljub zmagi niso bili dobre volje, saj se je v 82. minuti poškodoval njihov vratar Gregory Coupet. Nekdanji francoski reprezentant je želel z izbijanjem žoge preprečiti kot, a si je pri tem poškodovanj gleženj. 36-letnik je bil že operiran, po prvih podatkih pa naj bi počival vsaj tri mesece.

Na dnu novice si lahko pogledate poškodbo Coupeta.

Birsa ni igral
"To pušča grenak okus, saj je bil prekršek nedvomno storjen," je bil slabe volje gostujoči trener Jean Fernandez, ki slovenskega reprezentanta Valterja Birse ni postavil niti na klop.

Avtogol Cesarja
Na klopi je obsedel Bojan Jokič, ki je opazoval zmago Sochauxa nad Nico (1:0). Od slovenskih legionarjev je igral le Boštjan Cesar, ki je dosegel avtogol. Njegov Grenoble je v drugem polčasu na gostovanju pri Lorientu naredil preobrat in povedel z 2:1, na koncu pa se je moral zadovoljiti le s točko, saj je v sodnikovem podaljšku izenačil Gameiro.

Prvaki znova na vrhu
Prvaki iz Bordeuxa, ki so sredi tedna v Ligi prvakov porazili Juventus, so s sijajno zmago nad Nancyjem (3:0) po dveh prvenstvenih porazih na vrhu lestvice prehiteli Auxerre. Za zmago sta zaslužna predvsem brazilska vezista Fernando in Wendela, ki sta poskrbela za dvojno vodstvo gostov. Piko na i je postavil Yoan Gouffran 15 minut pred koncem tekme.