Nogometaši Nafte so se prvič v zgodovini kluba prebili v finale Pokala Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Kakšen podvig Nafte na Brdu pri Kranju! Le kdo bi ji v 57. minuti, ko je moral zaradi rdečega kartona po Vinku na klop še Bizjak, pripisoval resne možnosti, toda več kot eno uro je z dvema igralcema manj ubranila svoja vrata, tako da se izid 1:1 ni spremenil. Nesporni junak tekme je bil Florijan Raduha, ki je blestel že v rednem delu in podaljšku, pri izvajanju enajstmetrovk pa je ubranil kar dva strela.

Mitja Novinič je v 12. minuti dosegel zadetek za Nafto, a na koncu je bil veliki junak Florijan Raduha. Foto: www.alesfevzer.com

Rdeči karton Vinka ustavil nalet Nafte
Prvi polčas sta zaznamovala Mitja Novinič in Vedran Vinko. Novinič je v 12. minuti lepo meril od daleč in Nafto popeljal v vodstvo, toda njene delnice so močno padle, ko je Vedran Vinko 15 minut pozneje nespametno naredil prekršek za drugi rumeni karton. Radomlje bi številčno premoč skorajda izkoristile v 33. minuti: Grega Marinšek je bil na desni strani prodoren v kazenskem prostoru, njegov strel pa je Raduha odbil in Nafta je šla na odmor s prednostjo.

Luka Cerar zanesljivo izvedel enajstmetrovko
Trener Radomelj Oskar Drobne je v drugem polčasu v igro poslal veterana Jako Štromajerja. Pritisk se je Radomljam hitro obrestoval, zaradi nevarne igre Gergenyja proti Zabukovniku v kazenskem prostoru je sodnik David Šmajc pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Luka Cerar.

Le Luka Cerar je v 120 minutah zatresel mrežo Lendavčanov. Radomljani so imeli več kot uro kar dva igralca več in ta poraz jih bo pekel še dolgo časa. Foto: www.alesfevzer.com

Nafta na koncu rednega dela zelo nevarna
V 57. minuti je Jaka Bizjak po nogah udaril Oliverja Kregarja in tako kot Vinko prejel drugi rumeni karton. Pričakovati je bilo precej lahko delo Kalcerja, ki si je sicer priigral nekaj priložnosti, toda v zadnjih desetih minutah rednega dela močno popustil. Nafta je kar nekajkrat ogrozila njihova vrata, nazadnje je mladi Nigerijec Ubochioma obrnil nasprotnikovo obrambo, vendar je sprožil nenevaren strel.

Kalcer zapravil zgodovinsko priložnost
Tudi v podaljšku (2 x 15 minut) Radomlje, ki bi z uvrstitvijo v finale slavile največji uspeh kluba, niso imele konkretnih rešitev. Nafta je z zanesljivim Raduho ne le kljubovala vsem pritiskom, ampak si je po stotih minutah igre priigrala lepo priložnost, toda Mihaelu Reberniku je po protinapadu zmanjkalo moči. V 103. minuti je sodnik Šmajc razburil klop Nafte, saj ni z rdečim kartonom kaznoval nevarnega štarta desetice Radomelj Luke Cerarja.

24. junija praznik prekmurskega nogometa
Vse bolj je bilo jasno, da Radomljam niti z dvema igralcema več ne bo uspelo zadeti iz igre, predvsem po tem, ko so imele v 112. minuti "zaključno žogo": po predložku z desne je Nikolić streljal z glavo, Raduha pa je z vrhunsko obrambo rešil Nafto. Odločala je loterija z bele točke, v kateri je bil glavni junak kdo drug kot – Raduha. Ustavil je strela Štromajerja in Jakovljevića ter poskrbel, da bo finale slovenskega pokala 24. junija (na Brdu pri Kranju, znova brez gledalcev) velik praznik prekmurskega nogometa, saj bo Naftin tekmec Mura, ki je v torek s 4:0 izločila Aluminij.