Najstnik Lamine Yamal je navdušil tudi v Tbilisiju. Foto: EPA

V isti skupini je Španija pred 51.694 gledalci v Tbilisiju napolnila mrežo Gruzije (1:7). Tri gole je prispeval Alvaro Morata, v zgodovino španskega nogometa pa se je vpisal Lamine Yamal, ki je s 16 leti in 57 dnevi starosti postal najmlajši članski reprezentant in tudi strelec, dosegel je zadnji gol.

Predtem je bil najmlajši igralec Gavi, za državno reprezentanco je prvič zaigral leta 2021, ko je štel 17 let in 62 dni. Yamal je v igro prišel v 43. minuti tekme na stadionu Borisa Paičadza, ko je Španija že vodila s 4:0. Krilni igralec je pred tem že postal najmlajši član Barcelone, ki je zaigral v španskem prvenstvu. Aprila letos je prvo tekmo odigral, ko je imel 15 let in devet mesecev proti Betisu.

Hrvati gladko odpravili Latvijo na Reki
Visoko zmago so na Reki dosegli tudi Hrvati, ki so s 5:0 ugnali Latvijo. Dva gola je prispeval Bruno Petković, enega pa Luka Ivanušec, Andrej Kramarić in Mario Pašalić. Zmagovalec je bil znan že po 13 minutah, ko je Hrvaška že vodila z 2:0.

Yildirim rešil točko za Turke v 88. minuti
Za presenečenje so poskrbeli Armenci, ki so v Eskisehiru remizirali z vodilno Turčijo, ki pa je lahko zadovoljna s točko, saj je izenačila šele v 88. minuti, ko je bil natančen napadalec Rennesa Bertug Yildirim.

Bruno Fernandes je zagotovil Portugalski tri točke v Bratislavi. Foto: EPA

Bruno Fernandes odločil v Bratislavi
Portugalska je na stadionu Tehelne pole v Bratislavi dobila derbi skupine J (0:1). Edini zadetek je po podaji Bernarda Silve dosegel Bruno Fernandes v 43. minuti. Cristiano Ronaldo je v 201. nastopu za reprezentanco odigral vso tekmo.

Tretja zaporedna zmaga Luksemburga
Zelo je znova presenetil Luksemburg, ki je ugnal Islandijo s 3:1. Hordur Magnusson je bil izključen v 73. minuti, saj je prejel drugi rumeni karton. Luksemburg ima s tretjo zaporedno zmago že 10 točk in je na drugem mestu ujel Slovake.

Bosna in Hercegovina je Lihtenštajn v skupini J ugnala le z 2:1, vsi trije goli, prvega za domače je dosegel Edin Džeko, drugi pa je bil avtogol, so padli v prvih 21 minutah igre.