Mesut Őzil je podal za prva dva gola Reala. Foto: EPA
Barceloni je nove tri točke zagotovil Seydou Keita. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema se je izkazal z dvema zadetkoma. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je v državnem prvenstvu letos že 16-krat podal za zadetek. Foto: EPA

Predvsem v prvem polčasu so Madridčani, ki so nastopili brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, kateri je sicer poškodovan, prikazali zares izjemno igro. Varovanci Joseja Mourinha so si priigrali številne priložnosti, a so uspeli zabiti le dva gola. Prvo veliko je imel v 15. minuti Marcelo, ki je že uspel preigrati Tona, a je Brazilec zgrešil prazna vrata.

Adebayor načel mrežo Racinga
V 22. minuti je z močnim strelom Karim Benzema zadel vratnico, a le nekaj trenutkov za tem so gostitelji povedli. Po lepem sodelovanju z Benzemajem je Mesut Özil podal Emmanuelu Adebayorju, ki mu ni bilo težko poslati žoge v prazno mrežo. Štiri minute kasneje je Xabi Alonso na sredini ukradel žogo, jo prepustil Özilu, ki je z mojstrsko podajo zaposlil Benzemaja, kateri je povišal prednost.

Dve slabo izvedeni enajstmetrovki
V 53. minuti je Giovani dos Santos preigral Pepeja, nato pa je nogometaša vzgojenega pri Barceloni podrl Alonso in gostitelji so si priigrali enajstmetrovko. Z bele točk je slabo streljal kapetan Racinga Pablo Pinillos in Ikerju Casillasu ni bilo težko poskusa obraniti. Žarek upanja na El Sardineru posijal v 70. minuti, ko je izid znižal Šved turškega porekla Kennedy Bakircioglu.
Pet minut so gostje potrebovali, da so si znova priigrali varno razliko. Po preigravanju Angela Di Marie je Benzema z leve s plasiranim strelom postavil končni izid srečanja. Strel z bele točke je v 85. minuti imel na voljo tudi Adebyor, a je napadalec iz Toga streljal slabo, kar je bil lahek plen Tona.

Messi zrežiral akcijo, Keita zadel
Barcelona sicer še naprej drži varno razliko pred največjim tekmecem. Tokrat je Barca na Camp Nouu ugnala Zaragozo z 1:0. Katalonci so imeli kar precej težav z gosti. Edini zadetek je v 44. minuti dosegel Seydou Keita. Po desni je lepo prodiral Leo Messi, ki je podal pred vrata, tam se sicer ni najbolje znašel Bojan Krkić, a je pritekel malijski vezist in prinesel Barci še kako pomembne tri točke.

Pep Guardiola, ki ima še naprej veliko težav s hrbtom, je v začetni enajsterici namenil priložnost tudi nekaterim igralcem, ki sicer ne dobivajo veliko priložnosti, saj je odpočil nekatere nosilce pred pomembno tekmo v Ligi prvakov.

Proti Arsenalu brez osrednjih branilcev
V torek torej čaka Barco povratno srečanje z Arsenalom, ki je na prvi tekmi v Londonu slavil z 2:1. Španski prvaki bodo srečanje odigrali brez prvih osrednjih branilcev. Kapetan Carles Puyol še ni saniral poškodbe in pri Barceloni ne želijo tvegati, Gerard Pique pa zaradi kartonov nima pravice nastopa.