Juank zmage Reala je bil izjemni Cristiano Ronaldo. Foto: EPA
Končni izid srečanje je postavil povratnik po poškodbi Kaka. Foto: EPA
Lionel Messi in Andres Iniesta
Lionel Messi in Andres Iniesta sta bila znova v glavnih vlogah. Foto: EPA
David Villa
David Villa je načel mrežo Deporja. Foto: EPA

Villarreal, ki je na Santiago Bernabeu prišel močno oslabljen, je že takoj nevarno zapretil. Streljal je Santi Cazorla, a je bil Iker Cassillas na mestu. V sedmi minuti so uvodno pobudo gostje uspeli kronati. Po domiselni podaji Giuseppeja Rossija je malo mrežico Realovih vrat zadel Cani. Dve minut kasneje so domači nogometaši že poravnali izid. Lepo sta gostujočo obrambo izigrala Karim Benzema in Meust Özil, ki je našel samega Ronalda, portugalskemu zvezdniku pa žoge ni bilo težko poslati v prazno mrežo.

V novo vodstvo je Villarreal popeljal napadalec Marco Ruben. V 18. minuti mu je natančno podal Angel Lopez, Ruben pa je žogo poslal prek Cassillasa v gol. Pri postavljanju zanke za prepovedani položaj je zamudil Raul Albiol, centralni branilec pa je bil prepočasen tudi pri izbijanju žoge, ki je šla v mrežo. Štiri minute kasneje je mrežo zatresel še Cazorla, a je bil vezist v prepovedanem položaju. Z nedovoljenega položaja je v 27. minuti gol dosegel še Ronaldo.

Zmago priigral Ronaldo, piko na i postavil Kaka
Tik pred odhodom v garderobo so varovanci Joseja Mourinha izenačili. Prosti strel je s povsem z leve izvajal Xabi Alonso, ki je podal pred vrata, hitrejši od Diega Lopeza je bil Ronaldo, ki je zadel z glavo. V drugem polčasi so nogometaši kraljevega kluba povsem prevzeli pobudo. Narekovali so visok ritem, vodstvo pa jim je preprečeval Diego Lopez. V 63. minuti ne bil Ronaldo celo sam pred vratarjem, a ni bil najbolj odločen in je podal Sergiu Ramosu, ki pa je streljal povsem mimo.

V 69. minuti je Mourinho še okrepil svoje napadalne vrste. Namesto Albiola je v igro poslal Kakaja, ki se počasi vrača po težki poškodbi. V 80. minuti je Real le povedel. Ronaldo je bil znova pred vrati, a so branilci v rumenem že izbili žogo. Portugalec si jo je znova priboril in z obrata poslal okroglo usnje v mrežo. Dve minuti kasneje je Portugalec še lepo podal do Kakaja, ki je "s prve" postavil končni izid.
Villa spretno zadel za vodstvo
Nogometaši Barcelone se tudi iz devetega gostovanja v letošnji Primeri division vračajo z zmago. Na Riazorju so imeli velikokrat težave, tokrat pa so Deportivu dali pravo lekcijo (0:4).

Gostitelji so začeli zelo dobro, napadalec Adrian je v 21. minuti meril mimo vrat. V odločilnem trenutku ni dobro zadel žoge. Pet minut zatem je Lionel Messi v pravem trenutku z levico podal v prazen prostor, kjer je David Villa žogo poslal med nogama Daniela Aranzubie ob bližnji vratnici v mrežo. Sedem minut pred odmorom je Andres Iniesta lepo našel Erica Abidala, ki je zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Gostje so imeli v prvem delu kar 70 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah.
Izjemen prosti strel Messija
V 51. minuti je Messi mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je poslal pod prečko, Aranzubia je bil popolnoma nemočen. V nadalejvanju je Barca rutinsko držala žogo v svoji posesti. Deset minut pred koncem je Gerard Pique podal do Inieste, ki je z natančnim strelom z 18 metrov povišal na 0:3. V naslednji akciji je Messi preigraval na robu kazenskega prostora, žogo je potisnil do Pedra, ki je brez težav ukanil vratarja Deportiva. Tri minute pred koncem je Aranzubia preprečil "petardo" po prodoru in strelu razigranega Messija. V sodnikovem podaljšku je imel Adrian veliko priložnost za častni gol Deportiva, po napaki Piqueja mu je lepo podal rezervist Juan Carlos Valeron, a njegov strel je Victor Valdes odbil prek vrat.