Cristiano Ronaldo je še naprej v sijajni strelski formi. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je bil najbolj nevaren pri Barceloni, a tudi on ni mogel priboriti Kataloncem zmage. Foto: EPA

To je bila že 20. zaporedna zmaga evropskih prvakov v vseh tekmovanjih. Madridčani so povedli v 34. minuti prek Isca, ki je mojstrsko zadel po preigravanju na levi strani. Le pet minut so gostitelji na Mediterraneosu potrebovali za izenačenje, ko je odbito žogo z velike razdalje z močnim in natančnim strelom v mrežo poslal Verza. Toda sledil je tudi ekspresen odgovor kraljevega kluba. Še pred polčasom je po podaji Tonija Kroosa z glavo zadel Gareth Bale.

Pri izidu 1:2 je v kazenskem prostoru Marcelo podrl Edgarja Mendeza. Žogo je v 62. minuti na belo točko postavil Verza, a se je z izvrstno reakcijo in obrambo izkazal Iker Casillas. V zadnjih devetih minutah je dvakrat zadel Cristiano Ronaldo, ki je zdaj že pri 25. golih v La Ligi. Najprej je bil uspešen po lepi kombinaciji s Karimom Benzemajem, nato pa je mrežo zatresel še po podaji Danija Carvajala.

Barca pustila dve točki v predmestju Madrida
Barcelonin napad je bil ob odsotnosti Neymarja v predmestju Madrida na Alfonso Perezu izjemno neučinkovit. Barca je sicer imela pobudo, bistveno več posesti, kot je to tudi v navadi, a vsi napadi, ki so si sledili sicer drug za drugim, so bili jalovi. Še najnevarnejši je bil v Lionel Messi, ki je v zadnjem času v odlični formi. Argentinec je dvakrat nevarno zapretil s prostega strela. Enkrat mu je veselje preprečila prečka, drugič pa razpoloženi vratar Vicente Guaita, pri drugih napadih pa Messi ni imel pomoči nerazpoloženih soigralcev.