Karim Benzema je ob koncu prvega polčasa načel mrežo Valencie. Foto: EPA
Andrea Ranocchia
Veselje Andree Ranocchie po zmagovitem zadetku na San Siru. Foto: EPA

Trener Jose Mourinho je pred tekmo od domačih navijačev znova slišal mešanico aplavzov in žvižgov, a z izidom, manj pa igro, je bil lahko zadovoljen. V 37. minuti je prvi zadetek po protinapadu Michaela Essiena in podaji Samija Khedire dosegel Karim Benzema, v 73. minuti pa je bilo 2:0 po nizkem predložku Fabia Coentraa in avtogolu Andresa Guardada.

V moštvo Madridčanov se je po skoraj treh mesecih odsotnosti vrnil Marcelo, zaradi kazni oziroma poškodbe pa sta manjkala Sergio Ramos in Pepe. Valencia je imela v obeh polčasih po eno lepo priložnost, a ni zatresla mreže. Višji poraz gostov je v končnici tekme z dvema sijajnima obrambama po strelih Cristiana Ronalda preprečil vratar Vicente Guaita.

Barcelona bo v sredo gostila Malago.

Inter zapravil vodstvo z 2:0, a vseeno napredoval
V četrtfinalu italijanskega pokala je na srečanju med Interjem in Bologno že kazalo na to, da bomo spremljali 11-metrovke s Samirjem Handanovićem v eni od glavnih vlog, toda v zadnji minuti podaljška je po strelu iz kota z glavo napredovanje domačim zagotovil Andrea Ranocchia, ko je iz vrat nespretno stekel vratar Federico Agliardi.
Redni del tekme se je končal z izidom 2:2. Inter je v 77. minuti povedel z 2:0 (Fredyju Guarinu se je med strelci pridružil Rodrigo Palacio), a nato zapravil lepo prednost (Alessandro Diamanti je zadel s prostega strela, Manolo Gabbiadini pa po zdrsu Jonathana), kar pa ni bilo usodno. Rene Krhin je pri gostih tekmo presedel na klopi.

Črno-modre v polfinalu čaka boljši s sredinega obračuna Fiorentina - Roma.
ATLETICO MADRID - REAL BETIS
Povratne tekme bodo od 22. do 24. januarja.
Italijanski pokal, četrtfinale
INTER - Bologna 3:2 (2:2, 1:0) - po podaljšku
Guarin 34., Palacio 77., Ranocchia 120.; Diamanti 81., Gabbiadini 84.
Handanović je igral vso tekmo, Belec (oba Inter) je bil na klopi. Krhin (Bologna) je prav tako sedel na klopi.