James Rodriguez se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: EPA
Raphael Varane
Raphael Varane se veseli zadetka s trenerjem Zinedinom Zidanom. Foto: Reuters

Po 16 krogih s tekmo več zaostaja le štiri točke za Madridčani, a je bila v pokalu brez možnosti. Real je na Santiagu Bernabeuu vse tri gole dosegel že v prvem polčasu. V 11. minuti je mrežo gostov po ukradeni žogi z natančnim nizkim strelom z roba kazenskega prostora načel James Rodriguez, ki je v 44. minuti po prekršku nad Luko Modrićem z 11-metrovke povišal tudi na 3:0. Vmes je po slabe pol ure zadel Raphael Varane z glavo po strelu iz kota.
Sevilla je imela najlepši priložnosti med drugim in tretjim zadetkom Reala, a se je dvakrat izkazal rezervni vratar gostiteljev Kiko Casilla.
Cristiana Ronalda sploh ni bilo v ekipi, Karim Benzema je vso tekmo sedel na klopi, Gareth Bale in Sergio Ramos pa sta poškodovana. Trener Zinedine Zidane je praznoval prvo obletnico, odkar vodi evropske prvake.